Hlavní navigace

Parler se po měsíci vrací do provozu, našel nový hosting

Sdílet

Ondřej Novák 16. 2. 2021
Sociální sítě - Parler Autor: Parler

Sociální síť Parler se po měsíci offline opět vrací do provozu. Alternativa Twitteru oblíbená mezi konzervativními a krajně pravicovými uživateli nově poběží na serverech hostingové společnosti SkySilk. Parler byl offline od začátku ledna, kdy mu Amazon Web Services vypověděl hosting v souvislosti s útokem příznivců Donalda Trumpa na americký Kapitol.

Parler v prohlášení zaslaném médiím sdělil, že nově bude provoz sítě založený na udržitelné nezávislé technologii a nebude záviset na „takzvaném Big Tech.“ Aplikaci ale stále nenabízejí tržiště AppStore ani Google Play. Ty, stejně jako Amazon, vypověděly Parleru spolupráci na začátku ledna.

Technologičtí giganti smazání aplikace a přerušení hostingu tehdy zdůvodnili rostoucími obavami z toho, že platforma nepodniká dostatečné kroky k moderaci obsahu vyzývajícího k agresi a mohla by přispět k eskalaci násilí. Síť měli v oblibě právě třeba radikální stoupenci Trumpa.

Síť se naopak dlouhodobě brání tím, že poskytuje prostor ke svobodnému vyjadřování lidem, jejichž názory ostatní velké platformy umlčují.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.