Hlavní navigace

Pilulka.cz hlásí v půlce roku růst tržeb o 60 % a chystá se na prodej léků na předpis

Sdílet

David Slížek 22. 8. 2018

Více než 800 milionů Kč. To jsou za první pololetí letošního roku tržby lékárenské firmy, kterou vybudovala bratrská dvojice Martin a Petr Kasovi. Pilulka.cz zahrnuje síť kamenných lékáren v Česku a na Slovensku a také online lékárnu s léčivy a doplňky.

„Dobře jsme rozšířili sortiment o mnoho nových kategorií, například kategorie zdravého stravování nebo sportovní výživy. V tomto trendu chceme i nadále pokračovat,“ komentuje čísla Martin Kasa.

Pilulka podle něj po loňském obratu 1,5 miliardy Kč míří k celkovým letošním tržbám ve výši asi dvou miliard Kč a na druhou půlku roku má řadu plánů. „Pustíme do ostrého provozu novou verzi webu s mnoha unikátními funkcemi, budeme rozšiřovat rozsah našeho sortimentu a spustíme prodej v Rumunsku. Chceme se začít také připravovat na předpisová léčiva online, což je segment, který nás v následujících letech výrazně ovlivní,“ popisuje Kasa.

Na internetu se stále více prosazuje také konkurence. Největší tuzemský lékárenský řetězec Dr. Max podle agentury ČTK v loňském roce oznámil celkové tržby přes 16 miliard Kč. E-shop do nich přispěl 400 miliony Kč, což znamenalo meziročně dvojnásobný růst.

TIP: Některé lékárny pořád nepochopily, že jsou tady pro pacienty, říká Martin Kasa. Podívejte se na celý videorozhovor:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.