Hlavní navigace

Pilulka.cz hlásí v půlce roku růst tržeb o 60 % a chystá se na prodej léků na předpis

Sdílet

David Slížek 22. 8. 2018
Pilulka.cz - logo

Více než 800 milionů Kč. To jsou za první pololetí letošního roku tržby lékárenské firmy, kterou vybudovala bratrská dvojice Martin a Petr Kasovi. Pilulka.cz zahrnuje síť kamenných lékáren v Česku a na Slovensku a také online lékárnu s léčivy a doplňky.

„Dobře jsme rozšířili sortiment o mnoho nových kategorií, například kategorie zdravého stravování nebo sportovní výživy. V tomto trendu chceme i nadále pokračovat,“ komentuje čísla Martin Kasa.

Pilulka podle něj po loňském obratu 1,5 miliardy Kč míří k celkovým letošním tržbám ve výši asi dvou miliard Kč a na druhou půlku roku má řadu plánů. „Pustíme do ostrého provozu novou verzi webu s mnoha unikátními funkcemi, budeme rozšiřovat rozsah našeho sortimentu a spustíme prodej v Rumunsku. Chceme se začít také připravovat na předpisová léčiva online, což je segment, který nás v následujících letech výrazně ovlivní,“ popisuje Kasa.

Na internetu se stále více prosazuje také konkurence. Největší tuzemský lékárenský řetězec Dr. Max podle agentury ČTK v loňském roce oznámil celkové tržby přes 16 miliard Kč. E-shop do nich přispěl 400 miliony Kč, což znamenalo meziročně dvojnásobný růst.

TIP: Některé lékárny pořád nepochopily, že jsou tady pro pacienty, říká Martin Kasa. Podívejte se na celý videorozhovor:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.