Hlavní navigace

Martin Kasa (Pilulka.cz): Některé lékárny pořád nepochopily, že jsou tady pro pacienty

18. 7. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Jan Vaca, Internet Info
Myslím, že v následujících letech se dočkáme toho, že se online budou prodávat i léky na předpis, věří spoluzakladatel (nejen) online lékárny Pilulka.cz.

Když jsme začínali, nebyla na českém trhu v oblasti online lékáren moc velká konkurence. Od té doby se situace změnila, dnes je konkurence silná a trh je napnutý, říká podnikatel Martin Kasa. Před pěti lety s bratrem Petrem, se kterým už v 90. letech založili e-shop Kasa.cz, spustil online lékárnu Pilulka.cz, která se snaží prosadit na trhu prodeje léků a léčiv.

Z prostředí e-commerce si podle svých slov do farmacie přinesl zásadu, že se služby musí řídit zákazníkem. Tento pohled podle něj dodnes není v lékárnách úplně obvyklý. „Málo lékárníků obejde táru a jde se podívat zepředu, jak lékárna vypadá z pohledu pacienta,“ popisuje.

Síť Pilulka, která kromě online prodeje stojí na kamenných lékárnách, podle něj v loňském roce dosáhla tržeb přes miliardu korun a daří se jí růst při zachování mírného zisku. „Zakládáme teď pobočku v Rumunsku a ještě v letošním roce tam chceme spustit online prodej pro koncové spotřebitele,“ odhaluje také plány na založení první zahraniční pobočky Pilulky.

Rozhovor s Martinem Kasou si můžete stáhnout také jako audio (mp3).

Jak se dívá na elektronické recepty? Kdy se v Česku začnou přes internet prodávat i léky na předpis? A můžeme ve zdravotnictví brzy čekat technologickou revoluci? O tom mluví v dalším ze série videorozhovorů, které připravujeme ve spolupráci s Asociací pro elektronickou komerci (APEK):

ICTZ_2022_EARLY

S osobnostmi české e-commerce scény se můžete osobně setkat 25. září na konferenci E-Business Forum 2018. Přihlásit se můžete na stránkách Tuesday.cz.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Autor je od ledna 2018 ředitelem médií vydavatelství Internet Info. Předtím 6 let vedl zpravodajskou sekci portálu iDNES.cz, ještě předtím byl několik let reportérem celostátní redakce MF DNES. Občas si rád něco napíše.