Hlavní navigace

Pilulka.cz jde na burzu, vydáním 500 tisíc akcií chce získat stovky milionů

Sdílet

David Slížek 9. 9. 2020
Pilulka.cz - logo

Internetová lékárna Pilulka.cz bude hledat nové peníze prostřednictvím emise akcií na pražském burzovním trhu START. Vyplývá to z údajů zveřejněných v internetovém obchodním rejstříku. 

Společnost Piluka Lékárny a. s. podle nich plánuje vydání 500 tisíc akcií, které nabídne ve veřejné nabídce zveřejněné nejpozději do 15. prosince 2020. Akcie pak mají být ke koupi nejpozději do konce letošního roku.

Emisní kurz se má pohybovat mezi 325 a 425 Kč za jednu akcii a přesně jej ještě musí určit představenstvo firmy. Prodejem akcií za tyto „vyvolávací“ ceny by si firma přišla na 162 – 212 milionů Kč.

Detaily o veřejné nabídce akcií by měla firma doplnit na tiskové konferenci, kterou svolala na čtvrtek 10. září. 

AKTUALIZACE 10. 9.: Podrobnosti z oficiálního oznámení čtěte zde: Úpis akcií Pilulky začne v polovině října, na burzu míří 20 % firmy

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 9. 2020 7:53

  Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje

  V prvni rade neni spatne znat rozdil mezi akcii a dluhopisem. U akcie si nikdo penize nepujcuje, ty proste vracet nemusi, proste nekdo si koupi podil ve firme a doufa, ze ten svuj podil v budoucnu proda za vice.

  Je to tedy zasadni rozdil proti pujckam u banky nebo u vydavani dluhopisu. A navic podminky na to pujcit si u banky jsou vyrazne mene prisne, nez prodavat akci na burze.

 • 9. 9. 2020 14:35

  bez přezdívky

  Nepůjčí-li ti na rozvoj banka, protože jsi rizikový klient, vydej akcie :) Vzpomeňte si na Zoot a další, co vydali dluhopisy a následně zkrachovali...