Hlavní navigace

Úpis akcií Pilulky začne v polovině října, na burzu míří 20 % firmy

10. 9. 2020

Sdílet

Pilulka.cz - logo

Plánované IPO internetové lékárny Pilulka.cz začne na pražské burze na trhu PX Start do poloviny října. Veřejně obchodovatelná má být pětina akcií firmy. Při zájmu investorů o cenu akcií za upisovací cenu (emisní kurz by se měl pohybovat v rozmezí 325 až 425 korun) by tak mohla firma na burze vybrat i lehce přes 200 milionů korun.

V současné době drží Petr a Martin Kasa 47% podíl ve firmě. Dalším významným minoritním vlastníkem je investiční firma Wood & Company Financial Services s 31 %, ta ale nevlastní podíl napřímo, ale drží jej prostřednictvím společnosti All-Star Holding se sídlem na Maltě. Zbylý podíl patří zaměstnancům a obchodním partnerům. Firma zvažovala před burzou i jiné způsoby dalšího financování, od vstupu dalšího investora, až po vydání dluhopisů, vstup na burzu ale považuje za nejtransparentnější a nejméně omezující.

„U dluhopisů bychom se mohli dostat do zbytečných likvidních stresů. Od veřejné nabídky si slibujeme zajištění financování další expanze do zahraničí a technologického vývoje. Peníze půjdou například do další expanze v Rumunsku, posílení logistiky či vývoje aplikací a obchodní platformy, mimořádně rychlý růst si také vyžaduje dostatečné cash flow,“ komentoval Petr Kasa.

Obrat skupiny Pilulka za první pololetí 2020 dělal 1,6 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 45 procent. Skupině se ale nadprůměrně dařilo také před rokem, v roce 2019 vygenerovala obrat 2,4 miliardy korun a meziročně tak vyrostla o 20 procent. Skupina rostla především v online divizi, tržby kamenných lékáren naopak stagnovaly. Společnost je zisková na domácím a slovenském trhu, v Rumunsku zatím generuje ztrátu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).