Hlavní navigace

Plzeň dnes nenaladí DVB-T2 sítě ČRa, výluka DVB-T čeká i Hronov a Týn nad Vltavou

22. 8. 2018

Sdílet

Obyvatelé Plzně, kteří využívají zemského televizního vysílání z vysílače Krašov, se musí pro dnešek obejít bez tří celoplošných DVB-T multiplexů, stejně jako veřejnoprávní a komerční DVB-T2 přechodové sítě provozované Českými Radiokomunikacemi. Výluka potrvá od šesti hodin od rána do tří hodin odpoledne a stejně jako i další zmíněné údržbové přestávky proběhne bez náhrady.

Konkrétně se v případě veřejnoprávní přechodové DVB-T2 sítě jedná o kanál 26, komerční DVB-T2 multiplex vysílá z Krašova na kanále 31. Česká televize využívá pro svůj DVB-T multiplex s číselným označením 1 kanál 34. Druhý celoplošný DVB-T multiplex ladí Plzeňáci na kanále 48, třetí je dostupný na kanálu 52.


Autor: Digistránky.cz

Údržbové přestávky plánované na 22. a 23. srpen (klikněte pro zvětšení).

Ještě delší výluka čeká zítra diváky v okolí Jírové Hory mezi Náchodem a Hronovem, i když se týká méně programů. Potrvá od osmi hodin ráno do sedmi hodin večer a dotkne se veřejnoprávního DVB-T multiplexu 1 na kanále 36 a komerční celoplošné sítě 2 na kanále 37.

Na celodenní výluku prvních dvou celoplošných DVB-T sítí se musí připravit i diváci v dosahu vysílače Semenec u Týna nad Vltavou, která potrvá od devíti do sedmnácti hodin. Dotkne se veřejnoprávního DVB-T multiplexu na kanále 49 a komerčního multiplexu 2 na kanále 39.

Na zítřejší výluku těchto dvou DVB-T sítí se pak musí připravit Volary, když od devíti do pěti nepoběží multiplex 1 vysílající z lokality Horní Sněžná na kanále 49 a druhý celoplošný multiplex využívající v této lokalitě kanál 39.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).