Hlavní navigace

Podcastová služba Seznamu už je online, autorům nabízí podíl na reklamě

8. 7. 2021

Sdílet

Seznam.cz podcasty Autor: screenshot, Lupa.cz

Nová služba Seznam podcasty nabízí posluchačům výběr z českých podcastů. Seznam vlastní doménu podcasty.cz, ze které uživatele přesměrovává na adresu podcasty.seznam.cz. Firma novinku zatím nijak nezviditelňuje, podle dřívějších vyjádření by ale měla časem být dostupná z hlavní stránky Seznamu.

Ve službě může uživatel poslouchat podcasty přímo v přehrávači Seznamu, může si k nim zobrazit detaily (například web podcastu) nebo se přihlásit k jejich odběru (k tomu je ovšem nutné přihlášení přes účet u Seznamu). Podcasty jsou také rozřazené do několika tematických kategorií.


Autor: screenshot, Lupa.cz

V Seznam podcastech jsou kromě obsahu přímo od Seznamu podcasty i externích autorů – tedy těch, kteří mají se Seznamem uzavřenou smlouvu v rámci programu Seznam Partner (firma Internet Info, která vydává Lupu, je jednou z nich a ve službě najdete i naše podcasty – pozn. redakce).

Seznam partnerům v podmínkách služby nabízí 30% podíl z výnosu reklamy, ať už jde o displayovou reklamu zobrazenou na webu nebo o reklamní spoty, které Seznam u podcastů přehrává. Zatím jde o tzv. pre, mid a post roll, tedy spoty přehrávané před, v průběhu nebo po skončení epizody. Jde o podobný partnerský model jako u článků v newsfeedu na hlavní stránce nebo u videí. 

Mezi prvními zapojenými partnery jsou zatím například slovenský Denník N, podcast Miloše Čermáka a Luďka Staňka, podcast Národního divadla nebo podcast agentury ČTK.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).