Hlavní navigace

Podcasty Českého rozhlasu měly v listopadu rekordní poslechovost

13. 12. 2021

Sdílet

Zvuk - sluchátka - podcast Autor: Depositphotos

Český rozhlas oznámil, že v listopadu 2021 zaznamenal dosud nejvyšší poslechovost na internetových službách. Na jeho vlastních online platformách a prostřednictvím třetích stran si uživatelé přehráli 5,4 milionu audií. „Po započtení jednotlivých stažení v podcastových aplikacích a zhlédnutí na YouTube pak Český rozhlas překonal hranici deseti milionů spuštění a stažení audií,“ sdělilo veřejnoprávní médium v tiskové zprávě.

„V příštím roce se ještě více zaměříme na nové audio formáty a zdokonalování jejich distribuce,” uvedl generální ředitel René Zavoral.

Období

Počet přehrání on-demand a podcastů

Včetně stažení a YouTube

listopad 2021

5,4 mil.

10 mil.

září – listopad 2021

14,5 mil.

29 mil.

Přehrání: měřitelné ve chvíli, kdy uživatel spustí audio. Český rozhlas spuštění měří na svých platformách a na službách Spotify, Apple Podcasts, Google podcasts, Seznam podcasty a YourRadio Talk.

Stažení: uživatel si stáhne podcast do své aplikace, ale Český rozhlas nemá informaci, jestli si spustil samotné audio.

Dlouhodobě nejpopulárnějším podcastem je denní zpravodajský pořad Vinohradská 12. Od svého vzniku v roce 2019 už zaznamenal více než 21 milionů stažení. Vysokou poslechovost má rovněž podcastová série Českého rozhlasu Dvojka s názvem Kriminálka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).