Hlavní navigace

Podzimní novinky Streamu: Kafe a cigárko, masakry nebo cizinci v Česku

19. 9. 2017

Sdílet

K plánovanému spuštění televizního vysílání zatím Seznam.cz žádné podrobnosti neprozrazuje. Pochlubil se aspoň podzimními novinkami v programu svého videoserveru Stream.cz. Od září na něm začne vysílat čtyři nové pořady: 

Kafe a cigárko je videozpracováním známého blogu herečky Marie Doležalové. Šest epizod má nabídnout pohled na to, co dělají herečky, když je diváci nevidí. Seriál doplní aktivity na sociálních sítích, rozhovory Luďka Staňka s herci a živé chaty, ve kterých se diváci budou moci ptát protagonistů seriálů ze Streamu.

Série Cizinci v Česku se má věnovat životu cizinců, kteří se usadili v České republice, tomu, jak si zachovávají své zvyky a identitu.

Spisovatel Jiří Padevět pro Stream připravuje seriál Krvavá léta, ve kterém diváky zavede na místa, kde v novodobé české historii (v letech 1938–1953) proběhly historické masakry. 

Čtvrtou novinkou je seriál Dělníci duše, ve kterém bude Jakub Klingohr mapovat pavilony psychiatrické léčebny v Bohnicích a natáčet o lidech s psychiatrickými diagnózami, závislostmi a duševními poruchami. 

Stream se na setkání s novináři pochlubil tím, jak mu rostou klíčové statistiky. Průměrná dosledovanost videí se v srpnu dostala na 70 % a roste i konzumace videa z mobilů. Mobilní přístupy na web Streamu meziročně poskočily o 35–40 % (období leden až srpen) jak u návštěv, tak v počtech unikátních návštěvníků.

Jen je škoda, že mobilní operátoři neumožňují uživatelům konzumovat více mobilních dat, posteskl si místopředseda představenstva Seznamu Pavel Zima. V aplikacích Streamu podle něj diváci 90 % videí zhlédnou přes Wi-Fi.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).