Hlavní navigace

Pojišťovna Direct nabízí IoT čidla proti vyplavení či zcizení majetku, běží na Sigfoxu

Sdílet

Jan Sedlák

Karel Krčmář v našem dnešním rozhovoru vyjadřuje nad budoucností IoT sítě Sigfox pochybnosti, ta ale zároveň hlásí nové tuzemské komerční nasazení. Pojišťovna Direct spouští službu nazvanou Direct Echo, která umožňuje na váš majetek umístit čidla připojená právě do Sigfoxu skrze jeho tuzemského partnera SimpleCell.

Direct prozatím službu, která se oficiálně rozběhne 16. května, nenabízí společně s připojením, ale i tuto variantu údajně do budoucna chystá. Echo má aktuálně sloužit jako monitoring majetku s tím, že systém čidel komunikuje s mobilní aplikací, jenž je dostupná pro iOS a Android.

Direct nabízí dvě čidla – pohybové a vodní. Pohybové například může sloužit k monitoringu objektů, vodní zase proti nechtěným únikům vody, záplavám a podobně. Senzory přes síť Sigfox hlásí případné problémy, které se pak zobrazují v aplikaci.

Pojišťovna využívá čidla SimplePack 3.0, které vyvíjí česká společnost Simple Hardware. Tu vedle SimpleCellu rozjel Pavel Sodomkavíce o tom v našem rozhovoru.

Jednou z dalších firem, která senzory komunikující se Sigfoxem v Česku nasadila pro běžné zákazníky, je Innogy. Ta pomocí tohoto systému umožňuje kontrolovat spotřebu.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?