Hlavní navigace

Pojišťovna Direct nabízí IoT čidla proti vyplavení či zcizení majetku, běží na Sigfoxu

15. 5. 2019

Sdílet

Direct Echo

Karel Krčmář v našem dnešním rozhovoru vyjadřuje nad budoucností IoT sítě Sigfox pochybnosti, ta ale zároveň hlásí nové tuzemské komerční nasazení. Pojišťovna Direct spouští službu nazvanou Direct Echo, která umožňuje na váš majetek umístit čidla připojená právě do Sigfoxu skrze jeho tuzemského partnera SimpleCell.

Direct prozatím službu, která se oficiálně rozběhne 16. května, nenabízí společně s připojením, ale i tuto variantu údajně do budoucna chystá. Echo má aktuálně sloužit jako monitoring majetku s tím, že systém čidel komunikuje s mobilní aplikací, jenž je dostupná pro iOS a Android.

Direct nabízí dvě čidla – pohybové a vodní. Pohybové například může sloužit k monitoringu objektů, vodní zase proti nechtěným únikům vody, záplavám a podobně. Senzory přes síť Sigfox hlásí případné problémy, které se pak zobrazují v aplikaci.

Pojišťovna využívá čidla SimplePack 3.0, které vyvíjí česká společnost Simple Hardware. Tu vedle SimpleCellu rozjel Pavel Sodomkavíce o tom v našem rozhovoru.

Jednou z dalších firem, která senzory komunikující se Sigfoxem v Česku nasadila pro běžné zákazníky, je Innogy. Ta pomocí tohoto systému umožňuje kontrolovat spotřebu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 5. 2019 16:30

  jlmd

  Předpokládám, že to pojišťovna nabízí zdarma, jakou svou prevenci proti pojistnému plnění. Jinak mi to nedává smysl.. Pokud mám něco pojištěného, tak mi následky pokryje pojišťovna, ne?

 • 16. 5. 2019 10:42

  bez přezdívky

  Zcizení může být i prodej nebo darování. Proti tomu asi pojišťovna krytí nenabízí. Předpokládám, že to bude jen proti ODcizení. Opravte si titulek.

 • 16. 5. 2019 14:05

  thr

  Obvyklý postup v tomto ohledu bývá sleva na pojistném při nasazení této technologie (či jakékoli jiné omezující rizika).
  Pokud to Direct takto nepojímá, tak je to skutečně zvláštní, informace u nich na webu jsou ale zatím omezené (je tam psaný poplatek, ale ne detailní vazby)-

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).