Hlavní navigace

Pokryto, hlásí Vodafone. Komerční spuštění NB-IoT sítě plánuje na prosinec

5. 10. 2017

Sdílet

Venkovním signálem NB-IoT pokrýváme téměř 100 % plochy České republiky a signálem uvnitř budov více než 94 % populace České republiky, hlásí Vodafone v tiskové zprávě. Novou LPWA (Low-Power Wide-Area) síť pro internet věcí spustil na technologii NarrowBand IoT, která je standardizovaná operátorským sdružením 3GPP.

Vodafone technologii nasadil na téměř čtyři tisíce stávajících LTE vysílačů a v pilotním režimu ji už několik měsíců testuje s řadou partnerských firem. S komerčním spuštěním počítá letos v prosinci.

NB-IoT bude v Česku konkurovat standardům Sigfox, na kterém běží síť IoT operátora Simplecell (spolupracuje s T-Mobilem), či LoRa, na které běží například IoT síť Českých Radiokomunikací nebo nedávno oznámeného projektu operátora Starnet

„Integrace NB-IoT na stávající LTE vysílače probíhala softwarovou aktualizací nejmodernější technologie rádiové přístupové sítě Single RAN,“ popisuje Vodafone zprovoznění sítě. LPWA sítě nabízejí oproti LTE nižší přenosové rychlosti, ale zároveň jsou mnohem méně náročné na spotřebu energie připojovaných zařízení. Slouží proto především k připojování různých senzorů a podobně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).