Hlavní navigace

Stanice Sport1 a Sport2 dostaly pokutu za reklamy na Clavin a Arginmax

14. 3. 2019

Sdílet

Clavin Autor: Repro YouTube

Provozovatel stanic Sport1 a Sport2 dostal od vysílací rady pokutu ve výši 250 tisíc korun. Důvodem je loňské vysílání reklam na přípravky Clavin a Arginmax v odpoledních sportovních programech. Zákon přitom zakazuje, aby se přes den ve vysílání objevovaly nabídky erotických služeb, erotických výrobků a přípravků na podporu erekce.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se konkrétně zaměřila na reklamy odvysílané v červenci a srpnu 2018. Na stanici Sport2 běžel 23. července před třetí hodinou odpoledne spot na Clavin Platinum, totéž se opakovalo 29. července ve 12:42. Na programu Sport1 se 23. srpna a 29. srpna objevily reklamy na Arginmax, jedna z nich už krátce před devátou ráno. Nejdřív přitom mohou být ve vysílání od 22.00.

V loňských kampaních Clavinu účinkuje typický rudý ďábel – jednou ve verzi s policistkou, podruhé jako plavčík na koupališti. Rada upozornila, že na obalu produktu je vidět výrazný nápis „Pevná a rychlá erekce“.

Dlouhodobou tváří kampaní Arginmaxu je sexuolog Radim Uzel. V pokutované reklamě zazní komentář, že „Arginmax dlouhodobě zlepšuje erekci a sexuální výkonnost“.

Provozovatelem obou stanic je AMC Networks Central Europe. Proti udělení pokuty se ještě může bránit u Městského soudu v Praze.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).