Hlavní navigace

Policie vysvětlila ochranu Hany Lipovské. Bála se o život a nešlo to rychle ověřit

17. 4. 2021

Sdílet

Hana Lipovská s policejní ochranou Autor: Česká televize

Policie oficiálně vysvětlila, jak to bylo s ochranou Hany Lipovské při dubnovém zasedání Rady České televize. Do budovy České televize s ní tehdy přišli dva policisté v civilu. Jak uvedl policejní mluvčí pro server Echo24, den před zasedáním se Hana Lipovská dostavila na policii, kde oznámila, že se kvůli působení v Radě České televize obává o svůj život a zdraví.

Policistům rovněž sdělila, že v posledních týdnech a měsících na ni byl údajně činěn nátlak. „Vzhledem k tomu, že Lipovská, dle svých slov, nátlaku nepodlehla a na plánovaném jednání rady následující den, tj. 7. 4. 2021 hodlala přednést záležitosti s citlivým obsahem, který se dotýká i bezpečnosti státu, považovala svou účast na jednání rady, včetně cesty na a z jednání jako přímé ohrožení svého života a zdraví,“ dodal mluvčí.

Policie nemohla okamžitě ověřit, zda je riziko reálné, postupovala tedy podle principů krátkodobé ochrany. Radní navíc tvrdila, že se nemůže připojit k jednání na dálku, protože chce osobně předat důležité dokumenty.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v týdnu oznámil, že nechá policejní postup prověřit Generální inspekcí bezpečnostních sborů. Podle svých slov předpokládá, že se žádné pochybení neprokáže.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).