Hlavní navigace

Polské Allegro může koupit Mall Group a WE|DO, akci posvětil antimonopolní úřad

14. 12. 2021

Sdílet

Jakub Havrlant - Mall Group  - François Nuyts - Allegro Autor: Mall Group

Polská internetová společnost Allegro může koupit českou e-commerce skupinu Mall Group a logistickou službu WE|DO. Transakci dnes posvětil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který uvedl, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.

Záměr Allegra o odkup tuzemských aktiv od Rockaway Capital, EC Investments a PPF byl oznámen počátkem listopadu. Výše obchodu činí 881 milionů eur, tedy asi 23 miliard korun.

ÚOHS povolení spojení komentuje takto:

Podnikatelská skupina Allegro působí v oblasti internetového prodeje spotřebního zboží a poskytování dalších souvisejících služeb, jako jsou zejména doručování zboží, platební a reklamní služby, cenové srovnávání, prodej vstupenek apod., a to především na území Polské republiky. Žádná ze společností skupiny Allegro významněji nepůsobí na území České republiky.

Skupina Mall Group provozuje prostřednictvím dceřiných společností internetové obchody v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Chorvatsku a ve Slovinsku. Mall Group dále kontroluje společnost CZC.cz s.r.o. Společnost WE|DO CZ působí na území České republiky v oblasti zajištění odesílání a doručování malých balíkových zásilek. V téže oblasti je činná rovněž na Slovensku. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).