Hlavní navigace

Portál Justice.cz čeká velký redesign, takhle vypadá jeho pracovní verze

19. 1. 2018

Sdílet

Justice.cz - redesign

Oficiální server českého soudnictví, provozovaný ministerstvem spravedlnosti, si změnu designu rozhodně zaslouží. Současná podoba serveru Justice.cz pochází z roku 2008 a podle toho také dnes vypadá. Ministerstvo původně vypsalo výběrové řízení na předělání webu v roce 2014 a cenu zakázky tehdy odhadlo na 18,5 milionu Kč (část se měla platit z evropských dotací).

Zakázku nakonec v dubnu 2015 získala pražská firma Comint, která zvítězila ve výběrovém řízení mezi celkem 14 uchazeči s podstatně nižší částkou: 4,4 milionu Kč bez DPH.

Nový web už běží ve zkušebním provozu a podívat se na něj můžete na adrese novyportal.justice.cz. Nejde ale o konečnou verzi, podle ministerstva stránky čeká ještě jeden redesign, který po vyhodnocení testu provede společnost Altair Software. Podle smlouvy zveřejněné v registru smluv za to má dostat 339 tisíc bez DPH.

Testovací nová podoba serveru Justice.cz (před konečným redesignem):

Současná podoba portálu Justice.cz:

Nový web má být do ostrého provozu spuštěn v řádu měsíců, potvrdila Lupě mluvčí ministerstva spravedlnosti Lucie Machálková. „Prvotním cílem je tedy zpřehlednit grafický design portálu a jeho informační architekturu a usnadnit tak uživatelům přístup k informacím a nejpoužívanějším funkcím, a to i z přenosných zařízení. V návaznosti na změny informační architektury webu dochází k interní revizi a aktualizaci stávajícího obsahu a jeho doplnění. Na redakční úrovni dochází k přechodu na modulární dynamický redakční systém,“ popisuje změny.

Nejvyužívanějšími částmi webu jsou podle ní rejstříkové aplikace – tedy veřejný a insolvenční rejstřík.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).