Hlavní navigace

Portál Justice.cz čeká velký redesign, takhle vypadá jeho pracovní verze

Sdílet

David Slížek 19. 1. 2018

Oficiální server českého soudnictví, provozovaný ministerstvem spravedlnosti, si změnu designu rozhodně zaslouží. Současná podoba serveru Justice.cz pochází z roku 2008 a podle toho také dnes vypadá. Ministerstvo původně vypsalo výběrové řízení na předělání webu v roce 2014 a cenu zakázky tehdy odhadlo na 18,5 milionu Kč (část se měla platit z evropských dotací).

Zakázku nakonec v dubnu 2015 získala pražská firma Comint, která zvítězila ve výběrovém řízení mezi celkem 14 uchazeči s podstatně nižší částkou: 4,4 milionu Kč bez DPH.

Nový web už běží ve zkušebním provozu a podívat se na něj můžete na adrese novyportal.justice.cz. Nejde ale o konečnou verzi, podle ministerstva stránky čeká ještě jeden redesign, který po vyhodnocení testu provede společnost Altair Software. Podle smlouvy zveřejněné v registru smluv za to má dostat 339 tisíc bez DPH.

Testovací nová podoba serveru Justice.cz (před konečným redesignem):

Současná podoba portálu Justice.cz:

Nový web má být do ostrého provozu spuštěn v řádu měsíců, potvrdila Lupě mluvčí ministerstva spravedlnosti Lucie Machálková. „Prvotním cílem je tedy zpřehlednit grafický design portálu a jeho informační architekturu a usnadnit tak uživatelům přístup k informacím a nejpoužívanějším funkcím, a to i z přenosných zařízení. V návaznosti na změny informační architektury webu dochází k interní revizi a aktualizaci stávajícího obsahu a jeho doplnění. Na redakční úrovni dochází k přechodu na modulární dynamický redakční systém,“ popisuje změny.

Nejvyužívanějšími částmi webu jsou podle ní rejstříkové aplikace – tedy veřejný a insolvenční rejstřík.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.