Hlavní navigace

Poslankyně ANO chce odvolat člena Rady České televize za jeho tweet

22. 1. 2020

Sdílet

Zdeněk Šarapatka Autor: Česká televize

Téměř po roce se znovu řeší, jak se mohou na veřejnosti vyjadřovat členové Rady České televize nebo Rady Českého rozhlasu. Zatímco loni se poslanci zabývali výroky rozhlasového radního Vítězslava Jandáka, letos přišel na přetřes televizní radní Zdeněk Šarapatka.

Poslankyni Barboru Kořanovou (ANO), která je členkou sněmovního mediálního výboru, rozčílil Šarapatkův status na sociálních sítích, v němž vyjadřoval lítost nad úmrtím předsedy Senátu Jaroslava Kubery. „Smrt je popleta: dobří odcházejí,“ napsal ke společné fotografii Jaroslava Kubery a Miloše Zemana.

„Toto vyjádření je otřesné. To nemůže přicházet od lidí, kteří mají reprezentovat veřejnost v orgánech veřejnoprávních médií. Rozhodla jsem se, že navrhnu Poslanecké sněmovně odvolání Zdeňka Šarapatky z Rady České televize,“ oznámila poslankyně.

„Status na FB (…) sice vůbec nezmiňuje Zemana a zesnulého Jaroslava Kuberu označuje za dobrého člověka, přičemž ilustrační fotografie je ukazuje jako přátele, zato Burešova hvězdná pěchota si do něj zjevně projektuje vlastní fantazii,“ reagoval Zdeněk Šarapatka. Poslanci vládního hnutí podle něj usilují o jeho odvolání dlouhodobě.

Loňské projednávání výroků Vítězslava Jandáka skončilo na zasedání mediálního výboru bez výsledku. Opoziční poslanci požadovali jeho odvolání z funkce, nenašli ale potřebný počet hlasů. Vládní strany radního podpořily. „Absolutně nesouhlasím s výroky Vítězslava Jandáka, ale ráda bych upozornila, že třeba TV Barrandov jsou stále promíjeny přešlapy, tak bych i jemu dala prostor pro nápravu. Teprve když bude opakovat prohřešky, přistoupila bych k represím,“ vyjádřila se poslankyně ANO Marcela Melková.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).