Hlavní navigace

Potvrzeno, Microsoft za 7,5 miliardy dolarů kupuje GitHub

4. 6. 2018

Sdílet

Microsoft a GitHub

Víkendové neoficiální informace se dnes potvrdily a Microsoft kupuje společnost GitHub. Hodnota obchodu je nakonec solidních 7,5 miliardy dolarů v akciích. Po poslední investici byl GitHub oceněn na dvě miliardy dolarů. Roční tržby dělaly kolem 200 milionů dolarů, firma nebyla v zisku.

Pro Microsoft jde o největší obchod od nákupu LinkedInu za 26,2 miliardy dolarů. GitHub uvádí, že má 28 milionů vývojářů a v repositáři 85 milionů kusů kódu. Společnost zvažovala, že se vydá na burzu.

Na sociálních sítích už se o víkendu panikařilo a řešilo, kam z GitHubu přejít – zda na GitLab, nebo třeba Bitbucket. Akvizice logicky vzbouzí obavy, co s oblíbenou službou bude.

Z pohledu Microsoftu je koupě v řadě ohledech logická. Sám je největším přispěvatelem a vlastní alternativu v podobě Codeplexu zavřel. Redmond zároveň chce získat co největší důvěru vývojářů a nabídnout jim co nejvíce nástrojů. Pod Nadellou také firma začala mnohem více open source podporovat a využívat.

Není vyloučeno, že je ve hře také další posílení cloudu Azure. V tomto ohledu Microsoft v poslední době realizoval několik akvizic.

GitHub nově povede Nat Friedman, který založil Xamarin, jenž už nějakou dobu spadá rovněž pod Microsoft. Zakladatel GitHubu Chris Wanstrath se stává „technical fellow“ v Microsoftu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).