Hlavní navigace

PPF loni měla výnosy z telekomunikací 2,4 miliardy eur, tvoří stěžejní aktivum

29. 7. 2019

Sdílet

Petr Kellner

Konsolidované výnosy skupiny PPF z oblasti telekomunikací v loňském roce narostly na 2,415 miliardy eur, přičemž v roce 2017 to bylo 1,826 miliardy eur. Zisk EBITDA pak dosáhl na 940 milionů eur (oproti dřívějším 704 milionům) a čistý zisk na 233 milionů (pokles z 264 milionů eur). Ukazují to údaje z nově zveřejněné výroční zprávy.

PPF svá telekomunikační aktiva sdružuje pod podnikem PPF Arena 1. Pod něj spadá tuzemské O2, CETIN a také Telenor v Bulharsku, Maďarsku, Černé Hoře a Srbsku. PPF telekomunikace označuje za jedno ze svých nejdůležitějších aktiv. Podíl této sekce na vlastním kapitálu ostatně tvoří 23 procent. Skupina také říká, že „O2 je pouze finanční investicí“. Za loňský rok PPF z O2 získala dividendu přes 5,2 miliardy korun.

„PPF Arena 1 podniká prostřednictvím 7 společností v 6 zemích střední a východní Evropy, a je tak středně velkou telekomunikační skupinou. Skupina má v regionu strategickou tržní pozici a úspěšně soutěží se skupinami Deutsche Telekom a Telekom Austria. Její velikost a geografická diverzifikace pomáhají chránit profitabilitu v případě nepříznivých místních trendů. K provozní efektivitě přispívá výměna zkušeností mezi provozními společnostmi. Investice do inovací a technologií jsou aplikovány napříč trhy, kde skupina působí, což přispívá k vysoké kvalitě služeb a k úsporám z rozsahu,“ uvádí dále PPF ve zprávě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).