Hlavní navigace

PPF má údajně zájem o České Radiokomunikace, nabídku předložili i další

Sdílet

Filip Rožánek 15. 8. 2019

Australský investiční fond Macquarie obdržel přibližně pět nabídek od potenciálních kupců Českých Radiokomunikací. Telekomunikační firma je na prodej od letošního jara, lhůta pro nabídky vypršela na konci června. O možných zájemcích informoval specializovaný zpravodaj Mergermarket, kterému je potvrdilo několik zdrojů.

Mezi kupci mají být podle serveru blíže nejmenované americké a britské investiční fondy, dále finanční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a středoevropští investoři CEE Equity Partners, kteří vyhledávají příležitosti pro čínský kapitál.

Mergermarket uvádí, že by nyní měla následovat hloubková prověrka hospodaření české firmy a celý proces pokračuje podle plánu. Australský fond Macquarie, České Radiokomunikace a CEE Equity Partners odmítli informace komentovat. Na dotazy Mergermarketu nereagovala ani PPF.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 8. 2019 10:31

    bez přezdívky

    Počátkem devadesátých let bylo ve vyspělých západoevropských zemích normální, že televizní vysílání zajištovali tehdy státní monopolní operátoři. U nás to bylo jinak z důvodu, že pro stranu a vládu bylo zajišťování televizního a rozhlasového vysílání specializovanou institucí strategickou záležitostí.
    Bylo by normální (a lepší), kdyby se před privatizací spojily radiokomunikace a telekomunikace do jednoho podniku. Jenže tehdy řada osob snila svoje velké telekomunikační sny – jedním z takových subjektů byly i radiokomunikace (znalí dosadí jména osob) – což vedlo ke vzniku podniku České radiokomunikace.
    Akvizice Českých radiokomunikací skupinou PPF by byla návratem k normálnosti a částečnou korekcí zpackané privatizace českého telekomunikačního sektoru. Byť ve zcela odlišném časoprostoru.