Hlavní navigace

PPF měla zájem o CME od roku 2016, obchod urychlila AT&T

25. 2. 2020

Sdílet

CME logo

Celkem pět zájemců se v květnu 2019 ucházelo o televizní stanice ze skupiny CME. Nakonec vyhrála finanční skupina PPF Petra Kellnera. Vyplývá to z informací pro investory zveřejněných prostřednictvím americké komise pro cenné papíry. Na dokumenty upozornily Hospodářské noviny.

První jednání mezi CME a PPF proběhlo už v roce 2016, v dalších letech zájem českého miliardáře střídavě ožíval a upadal. Se záměrem prodat nakonec celou CME přišla americká telekomunikační skupina AT&T poté, co ovládla jejího hlavního akcionáře TimeWarner. AT&T se chce věnovat klíčovým trhům a globální strategii.

PPF nakonec učinila předběžnou nabídku loni v květnu. „Naznačila také, že by měla zájem o alternativní cestu, včetně přímé koupě podílu AT&T a refinancování stávajícího dluhu firmy, nebo přímou koupi byznysů v Česku a na Slovensku,“ citují Hospodářské noviny z dokumentů. Výbor posuzující nabídky PPF vyloučil a Kellner musel cenu navýšit. V závěrečném kole se utkala už jen s jediným rivalem.

S výjimkou PPF nejsou firmy jmenovány v dokumentu konkrétně. Ne všichni zájemci ale chtěli celou CME -  jeden chtěl jen televize na Slovensku, ve Slovinsku a v Bulharsku, další chtěl získat pouze minoritní podíl v mediální skupině. PPF po detailní finanční prověrce žádala slevu, pokud by nenašla kupce na některé části byznysu CME.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).