Hlavní navigace

PPF Telecom Group loni utržila 84 miliard, zisk narostl na 37 miliard

2. 3. 2021

Sdílet

PPF Autor: PPF

Skupina PPF Telecom Group v roce 2020 dosáhla na konsolidované výnosy ve výši 3,2 miliardy eur, tedy zhruba 84 miliard korun. Jde o stejné čísla jako před rokem. Provozní zisk EBITDA si meziročně polepšil o dvě procenta a činil 1,4 miliardy eur. Ukazuje to výroční zpráva (PDF), kde lze najít řadu dalších podrobných čísel.

Volná cash flow skupiny činila 679 milionů eur. Po odečtení plateb za licence pro kmitočtové spektrum byla výše těchto prostředků srovnatelná s loňskem.

“Po úspěšném nákupu spektra pro sítě 5G v Česku, Maďarsku a na Slovensku vzrostl poměr investičních nákladů k výnosům za rok 2020 oproti roku 2019 o sedm procentních bodů na 19 procent,” uvádí PPF.

“Oddělením mobilních sítí od retailové části v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku a následnou konsolidací infrastrukturních společností do CETIN Group na konci roku jsme posílili efektivitu PPF Telecom Group.  Společně s úspěšným získáním spektra pro 5G sítě ve třech zemích našeho regionu jsme tak vytvořili dobré podmínky pro další dlouhodobý rozvoj skupiny. To se odráží v solidním úvěrovém ratingu od všech tří hlavních agentur a ocenění investorů, kteří vloni dali důvěru dalším emisím našich dluhopisů,” dodává finanční skupina.

Do PPF Telecom Group, dříve PPF Arena 1, spadají operátoři O2 v Česku a na Slovensku, CETIN a Telenor v Srbsku, Černé Hoře, Bulharsku a Maďarsku. Podniky mají dohromady 18,3 milionu mobilních zákazníků a přes 12 tisíc zaměstnanců.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).