Hlavní navigace

PPF Telecom Group vydala dluhopisy za 14 miliard, zájem byl veliký

Sdílet

Jan Sedlák 15. 5. 2020
PPF Autor: PPF

Společnost PPF Telecom Group, pod kterou spadají operátoři O2 v Česku a na Slovensku, CETIN a Telenor ve střední a východní Evropě, opět vydala dluhopisy. Tentokrát ve výši 500 milionů eur, tedy asi 13,8 miliardy korun.

Zapojilo se přes sto investorů a poptávka byla dvakrát větší než objem úpisu. Úrok dluhopisů je nastavený na 3,5 procenta, splatnost v květnu roku 2024. Největší zájem byl z Velké Británie (30 procent), Německa (16 procent) a Francie (14 procent). Emisi realizovaly banky BNP Paribas a HSBC se zapojením Credit Suisse, Erste Group, Bank of China, PPF banka, Société Générale a UniCredit.

PPF Telecom Group, což je nově pojmenovaná PPF Arena 1, loni dosáhla na roční tržby 3,2 miliardy eur. Zisk EBITDA činil 1,4 miliardy eur. Skupina má 17,2 milionu zákazníků. Jen z českého O2 do PPF každoročně míří dividenda přes pět miliard korun.

Telekomunikační skupina navyšovala pětileté dluhopisy o dalších sto milionů eur už letos v lednu. Peníze se využívají pro refinancování úvěrů společnosti. PPF koupila Telenor za 2,8 miliardy eur, k čemuž využila syndikovaný úvěr.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.