Hlavní navigace

Praha je světovou jedničkou v přijímání plateb pomocí bitcoinů

7. 8. 2018

Sdílet

Bitcoin bankomat v pražském metru Autor: Jan Sedlák

Praha je světová jednička v koncentraci míst, kde je možné platit kryptoměnou bitcoin. Web Forbes.com upozornil na statistiky ze služby Coinmap, která poskytuje mapu obchodníků, kteří BTC akceptují.

Forbes.com se zaměřil na čísla z konce července, kdy zaznamenal 147 takovýchto míst v Praze. Nyní už jich je 148. Web zároveň nezapočítal dalších 11 lokalit, které jsou zaznamenány v okrajovějších lokalitách hlavního města.

Těsně za Prahou se umístilo Buenos Aires (141 míst) následované San Franciskem (117), Madridem (101) a New Yorkem (101). V první desítce jsou ještě Amsterdam, Bogota, Vancouver, Londýn a Paříž.

V rámci Česka je na tom Praha výrazně lépe než další velká města – třeba Brno má 25 obchodníků akceptujících bitcoin. Zajímavé je, že v Žatci je 53 obchodníků. Jde ovšem o e-shopy, které všechny spadají pod jednu společnost.

V Praze také funguje několik desítek bankomatů na kryptoměny, přičemž nedávno byly některé zprovozněny i v metru. I zde má Česko jednu z největších penetrací na světě. Tuzemská společnost General Bytes Services ostatně své krypto-bankomaty vyváží do celého světa.

Bankomaty na kryptoměny v pražském metru:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).