Hlavní navigace

Praha spustila mobilní aplikaci pro turisty, navázat na ni má turistická karta

22. 12. 2017

Sdílet

Prague Visitor Guide - aplikace

Nová, zdarma dostupná mobilní aplikace, kterou pro hlavní město vyvinul Operátor ICT, kromě praktických informací o dopravě, nemocnicích či výměně peněz v Praze, nabízí také geolokační hru, do které se mohou turisté zapojit.

Když projdou nabízené trasy, které je vedou turisticky zajímavými místy (aplikace jim říká Adventures), získají body, které jim pak odemykají další trasy. Body může turista získat také za to, že trasu ohodnotí nebo ji nasdílí přátelům. V aplikaci také mohou uživatelé sbírat různé „odznaky“ (badges).

Aby hra fungovala, musí si turista založit účet (případně se přihlásit přes svůj facebookový profil) a musí také aplikaci povolit přístup k informacím o poloze. Přes GPS totiž aplikace kontroluje, jestli skutečně dorazil na místo, kam ho vyslala.

V pilotním provozu je aplikace dostupná pro Android a iOS a s uživateli komunikuje zatím jen v angličtině.

Od příštího září se má aplikace podle plánů Prahy stát součástí turistické karty Prague Visitor Pass. „Na kartě bude nahráno jízdné do MHD, poskytne slevy na vstupy na atraktivní kulturní místa a památky a později nabídne také virtuální prohlídky interiérů historických budov. Kartu si turisté budou moci v předstihu před příjezdem do Prahy objednat online, dále budou mít možnost pořídit si ji v hotelích nebo v informačních stáncích a automatech na letišti a nádražích,“ popisuje Operátor ICT.

FOTO: Podívejte se, jak aplikace vypadá na OS Android:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).