Hlavní navigace

Praha TV propagovala bývalou hejtmanku Jermanovou, dostala napomenutí

25. 2. 2021

Sdílet

Praha TV Autor: Praha TV

Bývalá středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO dostala před podzimními krajskými volbami značný prostor v regionální Praha TV. V týdnu, kdy probíhaly volby, se na obrazovkách opakovaně objevila v reprízách pořadu Středočeské noviny z 28. září 2020. Reportáž „Hejtmanka úřadovala ve Slaném“ jí poskytovala prostor pro nekritickou sebeprezentaci, za což televize nyní dostala napomenutí od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Provozovatel televize podle RRTV porušil vysílací zákon, který požaduje objektivitu a vyváženost ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech. „Reportáž měla podobu prezentace hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové, a to bez zjevné zpravodajské hodnoty. Hejtmanka v reportáži dostala poměrně značný prostor, v němž hovořila o nijak nedoložených poděkováních a přáních lidí, aby (myšleno současné vedení kraje) pokračovali, protože se mnoho věcí podařilo, přičemž jakékoliv opoziční postoje byly zcela potlačeny. Lze tak konstatovat, že odvysíláním dané reportáže provozovatel zvýhodnil politické hnutí ANO 2011, za nějž Jaroslava Pokorná Jermanová kandidovala ve volbách,“ uvedl regulátor.

Středočeské noviny měly premiéru 28. září 2020, poté je televize zopakovala ještě několikrát až do 5. října 2020. Volby probíhaly 2. a 3. října 2020. Stanice obdržela od vysílací rady upozornění na porušení zákona s formální sedmidenní lhůtou na nápravu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).