Hlavní navigace

Pražákova Nej.cz kupuje Telly, itself a další tři české poskytovatele internetu

24. 9. 2020

Sdílet

Nej.cz

Internetový poskytovatel Nej.cz, kterého plně ovládá investiční skupina Kaprain Karla Pražáka, kupuje další telekomunikační providery. Kaprain se chystá na významné odkupy v Brně, konkrétně společností itself a Telly CE. Vyplývá to z údajů antimonopolního úřadu, který věc dostal k prošetření.

“K navrhovanému spojení soutěžitelů má dojít zejména v oblasti poskytování služeb maloobchodního přístupu k internetu, televizního vysílání a hlasových služeb, v oblasti výstavby a provozování telekomunikační infrastruktury, poskytování velkoobchodního přístupu k internetu a v oblasti provozování datových center,” uvádí ÚOHS s tím, že rozhodnutí o spojení ještě nebylo vydáno.

Firma itself má 2200 kilometrů dlouhou optickou páteřní síť, datacentra, ovládá providera Freebone a drží 14procentní podíl ve společnosti 4NET.TV. Stoprocentním vlastníkem je Jan Dašovský. Loňské tržby činily 280 milionů korun se ziskem necelých 16 milionů. Telly nabízí internet a televizi a v roce 2018 dosáhlo na tržby 54 milionů se ziskem 273 tisíc korun. Firmu ovládá Jakub Jurásek.

Další transakce už jsou dokončeny. Podle záznamů v obchodním rejstříku Nej.cz získalo podíl v poskytovateli internetu Neuron online. Kaprain tak má metropolitní optickou síť v Praze a okolí. Jediným vlastníkem Neuronu byl Josef Kolařík. Další podíl Nej.cz nabyl v pražské společnosti Axonline, jíž doposud stoprocentně vlastnil Tomáš Urban.

Nej.cz rovněž koupilo providera Internet Pb, jenž poskytuje optické a bezdrátové připojení v Příbrami, na Berounsku a Písecku. Kontrolu přebírá od prvního října.

Nej.cz dále vlastní společnosti Telconet, CATR Chodov, LTnet a Nej Kanál. V loňském roce společnost dosáhla na tržby přes 671 milionů korun a byla ve ztrátě 98,7 milionu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 9. 2020 3:26

    Čerstvý loupák

    Těch bych se nebál. Jenom nakupují, seřezávají náklady a snaží se rýžovat. Organický rozvoj nula, investice nula. Setrvačnost, rozšiřují se jenom nákupy.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).