Hlavní navigace

Pražský vývoj Pipedrive mění vedení, Řehoř rozjíždí zdejší vývoj miliardového Hopinu

Sdílet

Jan Sedlák 4. 8. 2021
Pipedrive Autor: Pipedrive

Českou vývojářskou pobočku estonské softwarové společnosti Pipedrive nově povede Michal Smetana. Zakladatel a dosavadní šéf pražských kanceláří Pipedrive Tomáš Řehoř z firmy odchází a bude rozjíždět vývoj britské eventové platformy Hopin.

Hopin už má za sebou investice 571 milionů dolarů od Andreessen Horowitz, Tiger Global Management, Accel nebo LinkedInu. Oceněn byl na téměř šest miliard dolarů.

“Hopin je remote firma, takže i když budu určitě nabírat místní vývojáře a časem možná budeme mít nějaký společnostý prostor, nejedná se o přímý vývoj v Praze jako to bylo například u Pipedrive,” vysvětlit Řehoř pro Lupu s tím. Řehoř dříve pracoval v lokálním vývoji Skypu nebo v Košík.cz.

Pipedrive má v Praze aktuálně 44 lidí. Plán pro nového šéfa je dostat se na 60. Pipedrive v loňském roce koupil americký fond Vista Equity Partners, který firmu ohodnotil na 1,5 miliardy dolarů. Podíly ve společnosti zhodnotili i zaměstnanci z Prahy. Pipedrive nově také vyměnil výkonného ředitele. Timo Reina nahradil Dominic Allon.

Pipedrive v Praze mimo jiné vyvinul nástroj LeadBooster, který v rámci cloudového CRM umí generovat relevantní obchodní leady pro oslovení zákazníků. U vývoje stál i Michal Smetana. Působil také v Socialbakers, Mladé frontě nebo STRV.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.