Hlavní navigace

Přechod na DVB-T2 bude pokračovat od 8. července 2020

3. 6. 2020

Sdílet

Informace o vypínání DVB-T na Nově Autor: TV Nova

Západočeské vysílače Cheb-Zelená hora a Jáchymov-Klínovec budou první, na kterých se restartuje přechod na DVB-T2. České radiokomunikace na nich 8. července 2020 vypnou DVB-T vysílání Multiplexu 2 (kanál 35) a přechodové sítě Multiplex 12 (kanál 31). Od dopoledních hodin 9. července 2020 už budou oba vysílače šířit jen vysílání ve standardu DVB-T2.

Poslední DVB-T vysílač vypnou České radiokomunikace 28. října 2020. Půjde o Multiplex 3 v lokalitě Valašské Klobouky-Ploštiny na 25. kanále. Od 29. října 2020 už na něm bude jen DVB-T2 vysílání.

„Zbývá vypnout dvě třetiny DVB-T vysílačů a polovinu vysílačů malého výkonu,“ podotkl Marcel Procházka z Českých radiokomunikací.

V červenci se budou vypínat DVB-T vysílače Multiplexu 2 v západních a severních Čechách, v případě České televize půjde o vysílače v jižních Čechách a na jižní Moravě. 

V srpnu následuje vypínání DVB-T České televize ve východních Čechách, na Vysočině a na severní Moravě. Multiplex 3 se soukromými stanicemi přestane vysílat v západních a severních Čechách.

V září pokračuje vypínání DVB-T České televize na jižní Moravě. Multiplex 2 skončí na Vysočině, ve východních Čechách a na jižní Moravě. Ve východních Čechách a na jižní Moravě skončí také Multiplex 3.

Nakonec v říjnu zbude vypnout DVB-T vysílání Multiplexu 2 a Multiplexu 3 na severní a jižní Moravě.

Kompletní přehledné termíny v jednotlivých lokalitách zveřejníme na Digizone.cz v samostatném čtvrtečním článku.

Celý proces přechodu na DVB-T2 se zpožďuje o čtyři měsíce, protože 16. března 2020 ho svým rozhodnutím pozastavila vláda, aby občané měli při koronavirové pandemii garantovaný přístup k televiznímu vysílání. O obnovení přechodu rozhodla 25. května 2020.

Podle průzkumu Nielsen Admosphere, který dnes České radiokomunikace citovaly, je DVB-T2 přijímačem vybaveno už 80 procent těch, kteří na DVB-T2 chtějí přejít. O přesném termínu, kdy dojde v konkrétním regionu k vypínání DVB-T, ví 37 procent respondentů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).