Hlavní navigace

Přepravce DoDo utržil za loňský rok půl miliardy korun. Chystá expanzi do Německa

Sdílet

Ondřej Novák 27. 1. 2021
DoDo

Logistický startup DoDo loni doručil přes 2,6 milionu objednávek a utržil půl miliardy korun. Firma tak zaznamenala 120% růst oproti roku 2019. Letos chce startup vyrůst na miliardový obrat a rozšířit svou působnost do Německa a Bulharska.

„V Bulharsku a Německu vnímáme velmi vysokou poptávku po službách kvalitní, rychlé a přesné logistiky, a navíc již finalizujeme první obchodní dohody s významnými hráči z retailu i e-commerce, kteří na těchto trzích působí a logistiku chtějí řešit s námi,“ přibližuje výkonný ředitel DoDo Michal Menšík. Firma zatím kromě České republiky působí v Polsku, v Maďarsku a na Slovensku.

Nejvíce loni rostla divize DoDo Fresh zaměřená na rozvoz potravin. Již před vypuknutím první vlny koronaviru rostla doprava potravin zejména z online supermarketů Košík a TESCO o 50 %. „Vedle potravin se nám dařilo také v rozvozu zásilek e-shopů. Koronavirová krize významně urychlila digitalizaci, jíž se mnozí obchodníci dosud vyhýbali, protože ji nepovažovali za nutnou,“ říká Menšík.

Momentálně pro logistický startup pracuje 1200 kurýrů, jejichž aktuální polohu je možné sledovat v aplikaci, a zásilky rozváží 600 aut na CNG. Firma loni nasadila i automatizovaného robo-dispečera zajišťujícího koordinaci rozvozů hotového jídla z restaurací KFC. Logistickou platformu chce firma nabízet i externím partnerům prostřednictvím modelu „software as service.“ DoDo si od tohoto kroku slibuje snadnější expanzi do regionů. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 1. 2021 12:05

  Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje

  Zajimava cisla... jen kdyz si to da clovek k sobe a zamysli se, tak premysli jak ze jim to vyjde..

  takze
  2,6 mil. objednavek
  500mil. obrat
  600 aut
  1200 kuryru

  budu brat, ze je 300 pracovnich dnu...

  Takze to vychazi na

  cca 14 objednavek na dodavku a den... no nic moc
  192 kc obratu na jednu objednavku? tak to je mrte moc ne? nejaka prilis vysoka cena ne?

  Pokud budu brat 1200 lidi a naklady na jednoho 30k mesicne, tak jen to spotrebuje cca 430milionu. Ja vim, ze ne kazdy dela nonstop cely mesic apod. ale i tak mzdy budou desne velke. K tomu naklady na auta apod.

  jako za mne maly pocet objednavek per auto a den a extra vysoka cena za jednu zasilku, kdyz vezmu, ze velky podil z toho tvori zasilky kosiku a teska... a ono tech zajimavosti je tam vicero no...