Hlavní navigace

Přes ICO kryptoměn se od roku 2017 vybralo už 20 miliard dolarů

12. 10. 2018

Sdílet

Financováním prostřednictvím ICO se od roku 2017 vybralo už 20 miliard dolarů. Popularita alternativního financování skrze digitální tokeny kryptoměn sice díky silnému medvědímu trhu klesá, rozhodně ale nevypadá jako pouze dočasný módní fenomén.  

Od začátku letošního roku se skrze ICO vybralo 12 miliard dolarů, to je dokonce více než během celé loňské kryptoměnové horečky. Historicky nejvíce peněz se přes ICO vybralo letos v lednu – 2,4 miliardy dolarů. Září, kdy se vybralo „pouze“ 300 milionů, bylo zatím nejslabším měsícem roku. Vyplývá to alespoň z dat nezávislé studie společnosti Autonomous Research.

Za skokovým snížením zájmu o ICO v posledních dvou měsících může podle společnosti stát především ztráta zájmu investorů o „utility tokeny“, které na rozdíl od tradičních cenných papírů nezakládají žádná vlastnická práva na podíl ve společnosti nebo její zisk.

Druhým důvodem by podle průzkumu mohla být právní nejistota ohledně „security tokenů“ (obdoba cenných papírů) a jejich případné regulace.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).