Hlavní navigace

Prima kupuje podíl v PLAYzone.cz a chce ještě více posílit v e-sportech

25. 7. 2019

Sdílet

PLAYzone

Televizní stanice Prima už nějakou dobu provozuje aktivity točící se kolem e-sportů. Sdružuje je kolem Prima Cool, kde poskytuje zpravodajství, komentované přenosy profesionálních herních zápasů, pořádá turnaje (například s Fortunou) a podobně. Prima chce v e-sportech posílit a tento týden odkoupila část společnosti PLAYzone, která stojí za webem PLAYzone.cz.

Za transakcí konkrétně stojí firma THR Media, za kterou stojí hlavní vlastník Primy Ivan Zach. THR Media je dle prohlášení firmy v procesu vstupu do skupiny Prima. THR získala v PLAYzone podíl 50 procent, a to od Lukáše Pleskota, který byl doposud jediným majitelem podniku. Cenu transakce ani jedna ze stran nekomentují. Čistý obrat PLAYzone v roce 2017 činil 19,4 milionu korun.

Prima uvádí, že „cílem tohoto spojení je rozvoj e-sportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.“ Firmy dále uvádí, že PLAYzone.cz ročně navštíví více než milion unikátních uživatelů. Čísla v NetMonitoru každopádně ukazují, že například letos v květnu měl web mírně přes 39 tisíc unikátních návštěvníků.

PLAYzone do portfolia Primy vedle přenosů a dalších aktivity kolem progamingu přinese mimo jiné pořádání Mistrovství České republiky v počítačových, mobilních a konzolových hrách.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).