Hlavní navigace

Prodaný VSHosting navýšil tržby na 175 milionů, zisk roste o desítky procent

Sdílet

Jan Sedlák 16. 7. 2021
ServerPark, VSHosting Autor: VSHosting

Tuzemská společnost VSHosting loni dosáhla na tržby 175 milionů korun. Rok předtím to dělalo 131,6 milionu a ještě dříve něco přes 110 milionů.

VSHostingu rovněž roste zisk. Spoluzakladatel a šéf firmy Damir Špoljarič uvedl, že EBITDA v roce 2020 vyrostla v desítkách procent. Přesné číslo neuvádí a auditované finanční výsledky prozatím nejsou k dispozici. V roce 2019 byl provozní výsledek hospodaření na 18,1 milionu a výsledek po zdanění 14,2 milionu korun.

VSHosting loni změnil majitele. Stoprocentním vlastníkem se stala německá datacentrová společnost Contabo. Ta má nyní několik datacenter v New Yorku, Seattlu, St. Louis, Singapuru a Německu. VSHosting do skupiny přinesl datové centrum ServerPark v Praze.

Původem česká firma se v příštích dvou letech chce zaměřit na rozjezd služeb v oblasti Managed Windows. Firma také postupně rozjíždí cloudovou službu Zerops určenou pro vývojáře.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 7. 2021 14:20

    j_cz

    A přitom na jimi vlastněném SnackHostu nedokázali doposud nasadit ani PHP 7.4 (od listopadu jsem se ptal 3x, naposled v březnu, a "pracují na tom") a PHP 8 prý podporovat ani nebudou, ale v březnu o tom ještě "nebylo na 100 % rozhodnuto".

    To za mě nedělá moc dobrou reklamu na to přejít na jiné jejich služby.