Hlavní navigace

Prohlížeč Vivaldi ve verzi 4 přidal překladač, RSS čtečku, mail a kalendář

Sdílet

David Slížek 9. 6. 2021
Prohlížeče - Vivaldi 4 Autor: Vivaldi

Nová verze prohlížeče Vivaldi (4.0) přichází s řadou změn. Browser nově nabízí vlastní překladač stránek, e-mailového klienta, RSS čtečku nebo kalendář. Snaží se tak nabídnout alternativu k aplikacím Googlu či Microsoftu.

Překladač využívá technologii firmy Lingvanex a překládá obsah celých stránek. Funguje ve verzích prohlížeče pro desktop i pro Android. Vivaldi akcentuje to, že engine hostuje na svých serverech a k datům o překládaných textech se tak nedostane žádná třetí strana.


Autor: Vivaldi

Při úvodním nastavení nabízí prohlížeč výběr ze tři přednastavených layoutů

E-mailový klient je zatím v beta verzi. Podporuje napojení účtů přes POP3 nebo IMAP, napojit lze i účet u Googlu, a to přihlášením přes Google OAuth. 

RSS čtečka (také beta) umožňuje přihlášení k odběru RSS feedů. Jejich obsah se pak zobrazuje v rozhraní e-mailového klienta. 

Kalendářová aplikace (rovněž beta) nabízí standardní možnosti pro vytváření či import kalendářů. Integrace s prohlížečem umožňuje zakládat položky přímo při prohlížení stránek – po označení textu je v nabídce po kliknutí pravým tlačítkem myši nová položka Přidat jako novou položku kalendáře.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.