Hlavní navigace

ProtonMail získal grant od Evropské komise a rozšiřuje vývoj v Praze

12. 3. 2019

Sdílet

ProtonMail Autor: ProtonMail

Švýcarská společnost Proton Technologies AG, která stojí za šifrovanými službami ProtonMail a ProtonVPN, získala od Evropské komise grant ve výši dvou milionů eur. Finance z programu Horizon 2020, kde je k dispozici celkem 80 miliard eur, se mají využít pro další rozšiřování bezpečných služeb Protonu. Firma například chystá ProtonDrive pro ukládání souborů.

Švýcarsko sice leží mimo Evropskou unii, Proton se ale Horizonu 2020 mohl zúčastnit díky bilaterálním dohodám. Firma tak uvádí, že asi 40 procent uživatelů ProtonMailu je z EU a 20 procent pracovní síly pak působí v rámci Unie, a sice v České republice a Litvě.

Proton rozjel vývoj v Praze v roce 2017 a pobočku postupně rozšiřuje. V současné době je v Česku otevřených sedm pozic. Vedle vývojářů pro Android, desktop nebo storage Ceph a inženýra pro kryptografii jsou v hledáčku také specialista pro PPC a account executive pro posílení obchodu.

Silná česká stopa je také ve Švýcarsku. Jan Veverka se po vědecké kariéře do Protonu přidal a nyní šéfuje celé infrastruktuře. Více o tom v našem rozhovoru.

ProtonMail mimo jiné loni zavedl podporu českého jazyka. V Praze je také umístěno několik serverů pro ProtonVPN.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 3. 2019 8:44

    Bluehawk

    Ano, jsem paranoidní, ale přidělený grant od EU čtu jako "dostali 2M za zadní vrátka pro orgány EU" Popravdě jsem něco takového s roustoucí popularitou čekal uz docela dlouho :(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).