Hlavní navigace

Provider Airwaynet se spojuje s Greendata, nabídne služby datacentra DC6

Sdílet

Jan Sedlák 8. 6. 2018
DC6 od Greendata Autor: Jan Sedlák

Internetový provider Airwaynet, který poskytuje připojení v Praze a okolí, rozjíždí spolupráci se společností Greendata. Airwaynet začíná nabízet služby datového centra DC6, které Greendata provozují v pražských Vokovicích v objektu bývalého podniku Aritma.

Greendata vystupující pod značkou Greenhousing vedle toho spolupracuje s providerem FreeTel a v Shiran Tower má umístěnou další část infrastruktury. Celkově má k dispozici plochu 600 metrů čtverečních. Greendata uvádí, že obsluhuje servery více než pěti set zákazníků.

Airwaynet se tímto vedle domácností chce také více zaměřit na firmy a veřejný sektor. Označuje se za „plnohodnotného integrovaného operátora“. Zákazníkům, kterým dodává internet, nyní nabízí také hosting nebo housing.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 6. 2018 14:57

  Mrkva. (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Musim rict, ze airwaynet (nekdy okolo 2012) mi prisel jako katastrofalni volba. Nevyhody maleho ISP kombinovane s nevyhodami velkeho molochu. Vypadky ktere nikdo neresil... Netusite, jestli se zlepsili?

 • 10. 6. 2018 22:46

  bez přezdívky

  používáme je ve firmě cca 12 let. Delší výpadek jak 2h (fakt živelná katastrofa) nepamatuji. Mají poněkud hloupě vyřešené routování v rámci své vlastní sítě a pokud se chcete připojit na pevnou, veřejnou IP (která je také jejich klientem), tak se vám to nepodaří a musíte se k danému hostovi připojovat na interní, neveřejné adresy (třeba 10.20..x.x.). Podpora jako jedna z mála vám fakt i ve dvě ráno zvedne telefon (máte-li preferenční linku).

  nicméně, nebude to nic pro vás, pokud čekáte bleskové rychlosti typu 300 mbit DL na optice jako UPC.. - ti zase ale mají snad jen max 10 mbit upload. A až spadne UPC, tak se na jejich hotline nedovoláte a když ano, tak pro ně budete malý hmyz, kterých je spousta.. vše má své pro a proti.