Hlavní navigace

Průša představil 3D tiskárnu Original Prusa SL1 s novou technologií tisku

26. 9. 2018

Sdílet

Original Prusa SL1

Česká společnost Prusa Research na akci Maker Faire v New Yorku představila svou novou 3D tiskárnu. Jmenuje se Original Prusa SL1 a na rozdíl od předchozích modelů netiskne z termoplastu/filamentu (FDM/FFF), ale tekuté pryskyřice (DLP/SLA). Jde mimo jiné o výsledek akvizice rovněž české firmy Futur3D, kterou Josef Průša koupil letos v květnu. Průša také představil vlastní tiskový materiál nazvaný Prusament.

„Naše SL1 se nesnaží o souboj s konstrukčně slabým Photonem nebo super drahým Formlabs Form 2. Mým cílem je, aby se stala v SLA světě tím, čím je naše MK3 ve světě FFF/FDM tisku. To znamená být synonymem pro vysokou kvalitu, promyšlený design, pokročilé vlastnosti, jednoduchou obsluhu a další vychytávky,“ popisuje Josef Průša na svém blogu s tím, že také SL1 bude plně open source.

Prusa SL1 je v současné době k dispozici ve formě předobjednávek, a to za sníženou cenu 39 990 korun. Expedice začnou v prosinci. Získat lze také stavebnici a tiskárnu si postavit. Stroj v této podobě vyjde na 32 990 korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).