Hlavní navigace

Průvodce pro začínající programátory Junior Guru vydal příručku hledání první práce v IT

4. 9. 2020

Sdílet

Příručka hledání první práce v IT Autor: Junior.guru

Na stránkách junior.guru, českém průvodci programováním pro samouky, vyšla Příručka hledání první práce v IT. Cílem Junior Guru je ukázat, že programování je obecná dovednost, kterou se může naučit každý, a která může pomoci při práci např. i novinářům nebo úředníkům.

Pro ty, kteří by se programováním chtěli začít profesionálně živit, nyní vyšla rozsáhlá příručka plná tipů jak najít svou první práci v IT a jak se připravit na pohovor. Text příručky je komukoliv volně dostupný na webu a bude do budoucna aktualizovaný.

Autorem je programátor Jan Javorek, jenž se přes devět let dobrovolnicky podílí na organizaci komunitních akcí pro začátečníky v IT a pomáhá i organizacím jako PyLadies nebo Czechitas, které se snaží usnadnit vstup do IT ženám.

Loni na podzim opustil tým úspěšného českého startupu Apiary Jakuba Nešetřila (dnes Česko.Digital), aby prostřednictvím Junior Guru začal pomáhat začátečníkům prosadit se v technologických profesích. Obsah na stránkách dává volně k dispozici, financování zajišťuje skrze sponzory a dobrovolné příspěvky.

Mezi prvními firmami, jež příručku sponzorují svým logem, je i nadnárodní společnost Red Hat, která má v Česku kolem 1500 zaměstnanců.

“Když někdo projeví zájem o programování, profíci z oboru mu často řeknou, že firmy vezmou z nedostatku lidí každého. Jenže to není pravda. Začátečník má pak nerealistická očekávání a při hledání práce prochází velkým zklamáním. Firmy zase kroutí hlavami, kdo že se jim to hlásí, a jsou méně ochotné otevírat juniorní pozice,” vysvětluje Javorek.

“IT je oproti jiným vysokoškolsky vyučovaným oborům rozhodně přístupné. Všechno je možné si nastudovat na internetu a vždy vám někdo ochotně poradí. Získat první práci v IT ale rozhodně není jen tak. Jde to, a to i bez titulu, ale je to dřina. Příručkou chci ukázat juniorům, jak se v tom orientovat. Jak se kvalitně připravit na hledání práce, jak projít pohovorem, jak vystupovat profesionálně i jako začátečník. Tím usnadním práci i firmám.”

Záhy po vydání příručky se několik organizací vyjádřilo, že ji budou doporučovat svým absolventům: PyLadies, Czechitas, i brněnský startup ENGETO Academy.

Tato aktualita byla zaslána čtenářem serveru Lupa.cz pomocí formuláře Přidat aktualitu. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).