Hlavní navigace

První robot od Boston Dynamics zamířil do volného prodeje

17. 6. 2020

Sdílet

Boston Dynamics Autor: Boston Dynamics

Robotický pes Spot od Boston Dynamics se začíná volně prodávat koncovým zákazníkům, společnost o tom včera informovala v tiskové zprávě.

Cena začíná na 74 500 dolarech za verzi bez jakýchkoli funkčních rozšíření, robota si tedy můžete pořídit již za přibližně 1,8 milionu korun. Využití by mohl nalézt zejména v průmyslu a akademické sféře, prodej ale nebude nijak limitován. Ceny za jednotlivé upgrady se pohybují od 1275 amerických dolarů za přidání ethernetového portu a napájení, přes 24,5 tisíce dolarů za EDGE GPU pro AI výpočty až po téměř 35 tisíc dolarů za výkonnou LIDAR (Light Detection And Ranging) jednotku.

„Kombinace sofistikovaného softwaru a vysoce výkonného mechanického designu umožňuje robotu vykonávat obtížnou nebo nebezpečnou lidskou práci. Nyní tak lze pomocí Spota zvýšit bezpečnost lidí v prostředích a při úkolech, kde tradiční automatizace nebyla úspěšná,“ prohlásil zakladatel společnosti Marc Raibert.

Google už v roce 2016 zvažoval, že se celé Boston Dynamics zbaví protože návratnost vývoje robotů se zdála v nedohlednu a celá akvizice pouze každoročně polykala nemalé množství prostředků. O rok později pak společnost prodal japonskému holdingu SoftBank.

Psího robota a jeho humanoidního sourozence má (zatím bez uvedené ceny a rozšíření) zalistované i český e-tailový gigant Alza.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).