Hlavní navigace

Google zvažuje prodej Boston Dynamics. Neví, jak roboty zpeněžit

Jan Beránek

Robotická videa jsou působivá, ale firma zatím nenašla způsob, jak roboty zaměstnat tak, aby z nich přitekly nějaké peníze.

S roboty přišel do Googlu bývalý šéf Androidu Andy Rubin. Ten už je ale pryč a firmou se podle agentury Bloomberg začínají nést zvěsti o tom, že technologie z Boston Dynamics jsou sice zajímavé, ale asi by je lépe využil jiný majitel.

Podle agentury je mezi případnými zájemci japonský Toyota nebo americký Amazon. Zrovna ve skladech globálního e-shopu by se podobní roboti mohli hodit. 

Google koupil Boston Dynamics před třemi lety. Původní plán firmy byl ve vytvoření vývojového týmu v rámci vyhledávače a propojit je právě s bostonskou firmou. Andy Rubin přivedl do laboratoří tři stovky vývojářů zaměřených na robotiku. Po roce odešel a zůstal po něm projekt Replicant. 

Replicant ale trpěl neustálými výměnami šéfů a vázla i komunikace s ostatními firmami, a to včetně Boston Dynamics. I proto se firma nestala součástí projektu Google X. Projekt Replicant byl ukončen na konci roku a jeho tým byl rozpuštěn mezi další projekty. 

Našli jste v článku chybu?
20. 3. 2016 18:42
m. (neregistrovaný)

jj, v africe a v asii se lidi mnozej jak zbesili, lidi ve fakt jak hodne. od ty doby co se jim tam posilaj leky a potrava je to jeste brutalnejsi. a neni pro ne prace. desitky milionu mladejch lidi, co jsou k nicemu. tohle jeste bude curbes.

19. 3. 2016 6:35
Ivan Nový (neregistrovaný)

K čemu roboti, když lidí je dost a jsou levnější a stačí jim cca kilogram potravy denně? Spíše se prosadí trend robotizace člověka, organickým propojením sítě a mozku člověka, bude možné pracovníkům firem pronajímat znalosti a dovednosti na dobu provedení pracovního výkonu. Přijdete do práce a nahrajete si do hlavy potřebné znalosti a dovednosti ze sítě :-)