Hlavní navigace

Rádio Blaník nahradilo stanice Helax a Rubi, pokrytí vzrostlo na 90 % území

9. 11. 2020

Sdílet

Rádio Blaník Autor: Media Bohemia

Skupina Media Bohemia od pondělí 9. listopadu rozšířila vysílání Rádia Blaník do Moravskoslezského a Olomouckého kraje. „Rádio Blaník nově pokrývá zhruba 90 % území České republiky a stává se tak rovnocenným konkurentem celoplošných značek na reklamním trhu,“ oznámil provozovatel rádia v tiskové zprávě.

Blaník nahrazuje dosavadní stanice Helax a Rubi. Na moravských frekvencích bude každé ráno od 5 do 9 hodin nový ranní blok „Dobré ráno, Moravo a Slezsko!“. Vysílání moderují Radek Erben a Magda Otáhalová, kteří mají za sebou mnoho let společného vysílání na Hitrádiu Orion.

Hudební formát je zaměřený na českou hudební tvorbu od 80. let do současnosti. Start Blaníku v nových lokalitách provází billboardová kampaň.

„Rozšíření vysílání Rádia Blaník na Moravě nám umožňuje nabídnout lokálním inzerentům čtyři nové produkty, kterými mohou efektivně cílit své kampaně. Vedle výrazně posíleného produktu Blaník Total tak nově nabízíme Blaník severní Morava, Blaník střední Morava, Blaník jižní Morava a Blaník Valašsko-Slovácko,“ vysvětluje Štěpán Ryska, jednatel firmy Radiohouse, která zastupuje Rádio Blaník při prodeji reklamy.

Rádio Helax už vysílá pouze přes internet. Podle Media Bohemia doplatilo na situaci na reklamním trhu, který oslabil v důsledku koronavirové krize. Skupina proto nahradila jeho vysílání Blaníkem, který tvoří větší reklamní síť.   

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).