Hlavní navigace

Rádio Expres FM začalo vysílat digitálně

19. 11. 2019

Sdílet

Rádio Expres FM Autor: Instagram Expres FM

Pražské metropolitní rádio Expres FM, které se zaměřuje na současnou a kvalitní hudbu, vysílá od pondělí 18. listopadu 2019 také digitálně. 

Objevilo se v DAB+ síti Českých radiokomunikací, jejíž signál šíří strahovský vysílač na kanálu 10D. Prostřednictvím sociální sítě Twitter to oznámil manažer Českých radiokomunikací Marcel Procházka.


Autor: ČTÚ

Orientační pokrytí DAB+ Českých radiokomunikací

Ten zároveň přislíbil, že na začátku příštího roku firma výrazně zvýší pokrytí signálem digitálního rozhlasového vysílání v Praze. A během prvního pololetí by se DAB+ multiplexu s komerčními rádii měli dočkat rovněž posluchači v Plzni a v Ostravě.

Samotné rádio ještě možnost digitálního příjmu na svém webu neuvádí. Zájemce zatím odkazuje na internet nebo analogové vysílání na 90,3 MHz. Vlastníkem rádia je internetová firma Seznam.cz, digitální licenci získalo 7. listopadu 2019. Firma tehdy odhadovala, že by vysílání v DAB+ mohlo začít kolem 17. listopadu 2019.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 11. 2019 2:58

    Jiří Klejna (neregistrovaný)

    Jak je to s pokrytím? U nás(Tábor) zatím nic, DAB neexistuje. Snad jednou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).