Hlavní navigace

Radiožurnál tento týden odvysílá zrestaurovaný záznam procesu s Rudolfem Slánským

22. 5. 2018

Sdílet

Rudolf Slánský Autor: Česká televize

Jak jsme informovali, Český rozhlas převedl do digitální podoby všech 183 magnetofonových pásů se záznamem osmidenního procesu s tehdejším generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Československa Rudolfem Slánským. Radiožurnál představí posluchačům tento týden jak speciální seriál, tak i kompletní záznamy.  

Vysílat se budou do 28. května v rámci speciálního seriálu každý den od 8:50 hodin jako výběr nejzajímavějších momentů z vykonstruovaného procesu, který skončil jedenácti absolutními rozsudky a třemi tresty doživotí.

Nový web stanice Radiožurnál.cz nabídne kompletních šedesát hodin zvukového záznamu. Originály nalezených pásů společně s digitální kopií poputují z Českého rozhlasu do rukou Národního archivu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 5. 2018 12:25

  Ivan Nový (neregistrovaný)

  Přeformulovaná zpráva je nyní OK. To beru. Nyní je to věcně správně.

 • 22. 5. 2018 9:30

  king014 (neregistrovaný)

  ČRo má v archívu výživnější věci, třeba takové pořady pro romy je silnější káva, na odlehčení mají hodinovou reportáž o vodoměrech vysílanou při povodních v roce 2002

 • 23. 5. 2018 2:12

  Prof.Jan Provazník (neregistrovaný)

  Proces s R.Slánským nemůže v současné době nikoho zajímat.Navíc už má mnoho podob a je zneužitelný.Pro mladé lidi má sloužit víceméně jako strašák.Takových procesů bylo a stále se vyskytuje po celém světě.Mnohé státní media
  je využívaji k útokům na konkurenční politické strany.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).