Hlavní navigace

Regionální síť 4 na konci listopadu přejde na vysílání v MPEG-4

29. 10. 2019

Sdílet

Praha TV

Provozovatel pražské a středočeské Regionální DVB-T sítě 4 oznámil, že 28. listopadu 2019 přejde na vysílání v kódování MPEG-4. 

„Diváci, kteří mají své televizory nebo set-top boxy kompatibilní s MPEG-4, nebo již mají zcela nové přijímače pro standard DVB-T2, nezaznamenají žádnou změnu,“ uklidňuje jednatel společnosti Prague Digital TV Petr Formánek. „Budou pokračovat ve sledování programů Kinosvět, Praha TV a Retro beze změny i potřeby opětovného přeladění přijímače,“ dodává.

Přepnutí na nový způsob kódování nastane 28. 11. 2019 v 10:00. „Diváci, jejichž přijímače umožňují zpracování kódování pouze v MPEG-2, budou slyšet zvukovou stopu, ale obrazovka bude černá. Věříme, že těchto diváků bude minimum, ale u koho taková situace nastane, bude si muset pořídit nový set-top box či televizor, nejlépe vhodný pro DVB-T2,“ připomíná Formánek.

Kromě výše zmíněných tří televizních stanic budou na kanále 46 šířeny také rozhlasové programy Rádio Dechovka a Český Impuls. Síť využívá vysílací lokality na Strahově, Ládví a Zeleném pruhu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).