Hlavní navigace

MPEG-4

Vše o komprimovaném digitálním vysílání ve formátu MPEG-4

Co umí mini PC se systémem Windows 10 od značek Beelink, Alfawise a ACEPC (2. část)

V úvodu se ještě vrátíme modelem AK3V od ACEPC k přístrojům osazeným procesorem Apollo Lake. Dále se budeme věnovat modelům osazeným některým z rodiny jeho nástupců – procesoru Intel Gemini Lake.

Dnes 12:00
Doba čtení: 8 minut

Projekce posledního dílu internetového seriálu Pěstírna proběhne na karlovarském filmovém festivalu

Premiéra posledního dílu internetového thrilleru Pěstírna z produkce Stream.cz proběhna v rámci 52. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech.

14. 6. 2017 15:00
Doba čtení: 1 minuta

Patrik Brom: Vládní strategie přechodu na DVB-T2 prosazuje pouze jedinou možnou variantu

Do příprav přechodu na nový standard zemského televizního vysílání DVB-T2, který souvisí s rozhodnutím Evropské komise opustit pásmo 700 MHz, razantně vstoupila nedávno založená asociace satelitních operátorů.

15. 5. 2017 0:00
Doba čtení: 24 minut

ČT prodlouží satelitní vysílání v SD o čtyři měsíce. Chce dát divákům více času

Česká televize hledá cesty, jak odložit přechod z nízkého rozlišení (SD) na rozlišení vysoké (HD). Zaznělo to na včerejší konferenci Digimedia.

Doba čtení: 2 minuty

Další neplacené kanály na satelitu přechází do MPEG-4, potřebujete HD box

V nedávné době už začaly prostřednictvím satelitní pozice 23,5 stupně východně vysílat v normě MPEG-4/AVC i programy Relax a Rebel podnikatele a hudebníka Radima Pařízka.

Doba čtení: 1 minuta

Maďarsko tlačí placenou televizi, chystá se na spuštění dalších dvou zemských sítí

UVNITŘ DOKUMENT – Pro navýšení kapacity multiplexu používá operátor pro přenos signálu normu MPEG-4/AVC ve standardu DVB-T. Stejně jsou v Maďarsku kódovány i další zemské sítě.

12. 6. 2014 14:00
Doba čtení: 1 minuta

Satelitní služba Skylink vrací do nabídky erotický kanál Penthouse

V listopadu loňského roku byl kanál Penthouse HD1 nahrazen hard erotickou stanicí Hustler HD. Program se do nabídky operátora vrací, ovšem pouze v SD rozlišení.

Doba čtení: 1 minuta

Jak dostat do DVB-T v MPEG-4 co nejvíce stanic? Testuje to polská TVP

Cílem pochopitelně je, aby programy byly distribuovány k divákům bez vizuální ztráty kvality. Telewizja Polska se tímto připravuje na rošádu svých stanic, která ji čeká v polovině února.

Doba čtení: 1 minuta

Technické změny přichystal na dnešek v nabídkách freeSAT i Skylink

Zákazníci freeSATu se nově dostanou ke stanicím AXN v distribuční kvalitě, klienti Skylinku budou potřebovat pro kanál Crime & Investigation box nebo televizor pro příjem HDTV.

Doba čtení: 2 minuty

Provozovatel Skylinku překlopí do MPEG-4 na satelitu Astra 3B další kanály

Tato skutečnost pro satelitní diváky znamená, že pro další sledování těchto stanic budou potřebovat satelitní HD box. Kanály je možné přijímat bez problémů i v České republice.

Doba čtení: 1 minuta

Slovak Sport 3 by mohl i po Novém roce vysílat ve slovenském DVB-T v MPEG-2

Generální ředitel Slovak Sportu Robert Greguš serveru DigiZone.cz prozradil, že v Praze uzavřel hlavní kanál smlouvu na distribuci po dobu jednoho roku s možností předčasného vypovězení.

Doba čtení: 1 minuta

Z pražské Regionální sítě 4 zmizí ČT Sport HD, regionalnitele­vize.cz přejde do MPEG-2

„Změnou formátu vycházíme vstříc všem, kteří mají zájem o dění v regionech a přijímají pouze starší formát MPEG-2,“ uvedla šéfka regionalnitelevize.cz Eva Stejskalová.

Doba čtení: 1 minuta

Regionální síť 1 zvýší v nových lokalitách kapacitu ze čtyř na šest programů

Operátor začne využívat kompresní standard MPEG-4 a nabídne i HD kanály. Dosud byl omezen maximálně čtyřmi programovými pozicemi v SD kvalitě.

Doba čtení: 1 minuta

Pražané mohou opět ladit, v DVB-T tu startuje Prima Cool HD a Óčko Expres HD

Regionální síť 12 bude vůbec prvním multiplexem vysílajícím na území Prahy, který bude obsahovat televizní programy výhradně v kompresi MPEG-4/AVC.

Doba čtení: 5 minut

Óčko uvažuje o přechodu do standardu MPEG-4, vysílalo by v něm na satelitu

Součástí jednání, která zástupci Óčka zahájí na konci srpna s lucemburským operátorem SES, bude i možná satelitní distribuce kanálů Óčko Gold a Óčko Expres HD.

Doba čtení: 2 minuty

Homecast HT2100FTA: nový DVB-T2/MPE-G4 přijímač s externím napájením pro volné kanály

Korejský terestrický přijímač je určen pro všechny současné standardy pozemního vysílání v České republice (DVB-T MPEG-2, DVB-T MPEG-4, DVB-T2 MPEG-2, DVB-T2 MPEG-4)

Doba čtení: 5 minut

Pavel Dvořák: Regionálním multiplexům ČTÚ nemůže po roce 2017 garantovat kmitočty

„Na způsob, jakým jsme zvládli přechod na digitální televizní vysílání, můžeme být hrdí,“ konstatuje v bilančním rozhovoru pro DigiZone.cz končící předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák

Doba čtení: 21 minut

Placené DVB-T na Slovensku pokryje téměř 80% obyvatel. Vstup potvrdil Eurosport

Služba Plustelka odstartuje 1. května, provozovat ji bude dceřinná společnost Towercomu, operátora všech celoplošných sítí DVB-T na Slovensku

Doba čtení: 1 minuta

Slovensko se dočká placené televize v DVB-T, 1. května odstartuje služba Plustelka

Za nabídkou stojí operátor slovenských celoplošných televizních multiplexů Towercom, slibuje podobné programy jako v kabelovce nebo na satelitu

Doba čtení: 1 minuta

Slovensko se připravuje na spuštění placené pozemní televize, stejně jako Rakousko

Zatímco Rakousko se rozhodlo pro pozemní placenou televizi využít moderního standardu DVB-T2, Slováci signál budou šířit v původní normě DVB-T, avšak standardu MPEG-4.

Doba čtení: 1 minuta

Regionalnitelevize.cz bude vysílat v Praze pozemně. V normě MPEG-4!

Leoši Pohlovi, který za Regionální sítí 4 stojí, se tak daří naplňovat scénář, který nastínil pro DigiZone.cz loni v říjnu – nabídnout divákům zajímavou programovou nabídku do jara.

Doba čtení: 1 minuta

Pražskou Regionální síť 4 naplníme do jara, věří provozovatel. I programy v MPEG-4

Společnost Prague Digital TV, která je provozovatelem nového pražského multiplexu na kanálu 46, chce Pražanům přinést alternativu. Volí odlišnou cestu než konkurence.

Doba čtení: 5 minut

Skylink bude erotický kanál Man-X pro gaye šířit pouze ze satelitu Astra 3B

Zákazníci potřebují pro sledování programu na nové pozici opět přijímač s podporou standardu DVB-S2. Skylink tak pokračuje v politice přidávání nových programů pouze ve standardu MPEG-4.

Doba čtení: 1 minuta

Retro Music Television přechází na DVB-S2 a 16:9, Skylink ji dá do balíčku Digital

Český hudební kanál od původních zakladatelů Óčka slibuje i novinky ve vysílání, které ale zatím nechce prozradit. Na satelitu bude nově vysílat ve standardu DVB-S2.

Doba čtení: 1 minuta

Amiko Alien TRIPLE 2: satelitní linuxový HD přijímač s třemi tunery a HbbTV

Tento nový multifunkční model se dvěma čtečkami karet Conax vychází z oblíbeného přijímače Amiko SHD-8900 Alien. Má na výběr dva booty: Enigma 2 a Spark.

Doba čtení: 8 minut

Panasonic TX-L32E5: solidní investice pro přemýšlivé

Vybavený přístroj z Česka s kvalitní obrazovkou typu IPS, excelentní spotřebou a pohledovými úhly, vás potěší i výbornou multimediální kompatibilitou.

Doba čtení: 9 minut

OPTIBOX ZEBRA mini: SD a HD satelitní přijímač se čtečkou Irdeto, PVR i TimeShiftem

Jednotunerový, standardně vybavený satelitní přijímač DVB-S/S2 obsahuje dekódovací systém Irdeto PI – sys pro karty Skylink (ICE), CS Link i UPC Direct – freeSAT

Doba čtení: 5 minut

CS BOX mini: satelitní HD přijímač s certifikovanou Irdeto čtečkou a PVR ready

Tento levný přijímač s jednou licencovanou čtečkou Irdeto je horkou novinkou na našem trhu. S příslušnou přístupovou kartou umožňuje příjem kódovaných programů všech našich poskytovatelů.

Doba čtení: 7 minut

Nova HD v multiplexu 4 zůstane, přibude i ČT 2 HD a patrně i hudební kanál

Multiplex 4 nabídne celoplošně celkem tři programy ve vysokém rozlišení obrazu a vyjednává s jedním hudebním kanálem, který by nahradil Óčko

Doba čtení: 2 minuty

Multiplex 3 vypálil Pařízkovi s Železným rybník: taky nabídne ČT 4 HD a ČT 2 HD

Hlavní programová výhoda multiplexu 4 padla, olympijské přenosy v HD kvalitě na kanálech ČT 4 HD a ČT 2 HD nabídne i konkurenční multiplex 3

Doba čtení: 3 minuty