Hlavní navigace

Placené DVB-T na Slovensku pokryje téměř 80% obyvatel. Vstup potvrdil Eurosport

17. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Služba Plustelka odstartuje 1. května, provozovat ji bude dceřinná společnost Towercomu, operátora všech celoplošných sítí DVB-T na Slovensku

Téměř 80 procent obyvatel Slovenska bude moci od 1. května přijímat vybrané placené televizní kanály přes pozemní anténu. Služba Plustelka bude už začátku splňovat limit pro celoplošné pokrytí a vstup do ní potvrdil nejsledovanější evropský sportovní kanál Eurosport. Ten bude společně s Eurosportem 2 vůbec poprvé na Slovensku dostupný i mimo kabel, satelit a IPTV. “Eurosport a Towerhome, a.s. jako provozovatel Plustelky uzavřeli dlouhodobou smlouvu na šíření Eurosportu a Eurosportu 2 v DVB-T,” informoval mediální zástupce Eurosportu v České republice a na Slovensku Ondřej Větrovský.

cif - debata 2

K TÉMATU: Česká televize bude vysílat na Slovensku v DVB-T, v placené službě Plustelka

“Jsme rádi, že můžeme nabídnout kanály Eurosportu divákům nové platformy Plustelka už od začátku května, právě v době, kdy si budou moci vychutnat prestižní grandslamový tenisový turnaj Roland Garros,” uvedl ředitel distribuce, vývoje a akvizičních práv Eurosportu Jean-Thierry Augustin. “Věříme, že tato nová spolupráce podtrhne hodnotu Eurosport Group na slovenském trhu,” dodal. Plustelka má nabídnout i filmové, dokumentární a dětské kanály. Vstup do platformy potvrdila i Česká televize, která do ni zařadí programy ČT 1 a ČT 2.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).