Hlavní navigace

Registr vozidel bude spravovat ICZ, celkem má od státu inkasovat až 200 milionů

3. 4. 2017

Sdílet

Bez výběrového řízení a na dobu neurčitou – až do vyčerpání maximální stanovené částky. Společnost ICZ podepsala s ministerstvem dopravy novou smlouvu na zajištění provozu a rozvoje Registru silničních vozidel. Celková cena za všechny služby nemá přesáhnout 165 milionů Kč (s DPH je to tedy těsně pod 200 milionů).

Součástí smlouvy, která se na konci března objevila v registru smluv, je samotné zajištění provozu aplikace pro registr vozidel, včetně provozu call centra a podpory. Za tuto službu má stát firmě zaplatit maximálně 94,5 milionu Kč (bez DPH).

Kromě toho si ministerstvo objednalo úpravy registru za částku maximálně 67 milionů Kč (bez DPH). Od 1. června 2017 totiž vstoupí v platnost nové znění zákona 56/2001 Sb., které přináší do registru několik novinek – registrace nebo změny například bude možné provádět na kterémkoli registru vozidel, bez ohledu na místní příslušnost řidiče.

ICZ má podle dokumentu také za 84 tisíc Kč (bez DPH) vyvinout a zprovoznit e-learningový kurz pro uživatele aplikace Registr silničních vozidel. 

Firma registr spravuje už od roku 2013, kdy bez výběrového řízení nahradila společnost ATS Telcom, která stála za nezvládnutým spuštěním nového registru v roce 2012. Ministerstvo pak v roce 2015 v soutěži vybralo nového správce, kterým měla být společnost O2 (firma vyhrála s nabídkou 40 milionů Kč na tři roky). 

Antimonopolní úřad (ÚOHS) ale soutěž zrušil a ministerstvo tak prodloužilo smlouvu s ICZ. Jenže stejně dopadla i další vypsaná soutěž – ÚOHS ji loni v listopadu zrušil, tentokrát na podnět samotné ICZ.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).