Hlavní navigace

Rehákův projekt umělé inteligence Resistant AI získává tři miliony dolarů

30. 4. 2020

Sdílet

Martin Rehák

Po Deepnote, které nedávno získalo 3,8 milionu dolarů, do Česka míří další velké prvotní seed investice. Startup Resistant AI, který se nedávno přejmenoval z původního Bulletproof AI, posbíral 2,75 milionu dolarů. Hlavním investorem je londýnský Index Ventures doprovázený českým Credo Ventures.

Resistant AI se svými kolegy rozjel Martin Rehák, který spoluzaložil a prodal firmu Cognitive Security. Dnes je součástí Cisca, které na těchto základech v Praze postavilo vývojové centrum. I v případě Cognitive v investicích figurovalo Credo. Druhý spoluzakladatel Cognitive a dnešní technologický ředitel Avastu Michal Pěchouček se aktuálního investičního kola do Resistant AI rovněž zúčastnil.

Rehák o svém novém projektu více povídal v rozhovoru na Lupě. Projekt se pomocí prvků umělé inteligence snaží hlídat další umělé inteligence a učinit je tak bezpečnější.

„V dnešním stavu vědy a poznání se jeví, že velká část rozhodnutí umělé inteligence, ačkoliv je bezpečná v průměrném případě, se neumí účinně bránit cílené manipulaci. To je přesně ten problém, který řešíme. Resistant AI se věnuje ochraně algoritmů před někým, kdo jim obrazně řečeno namaluje ony tečky, aby rozhodnutí algoritmů nějak zvrátil,“ popsal například Rehák.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).