Hlavní navigace

Reklamní firma BigBoard se stává spolumajitelem Praha TV

21. 11. 2019

Sdílet

Praha TV Autor: Praha TV

Provozovatel Parlamentních listů, akciová společnost Our Media, převádí svůj podíl v regionální televizi Praha TV. Změnu schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Nabyvatelem 34% podílu je reklamní firma BigBoard, která pronajímá plochy na billboardech a dalších nosičích. Patří do stejného mediálního domu jako soukromá televize Joj.

Firma Our Media, ovládaná senátorem Ivem Valentou, vstoupila do metropolitní televize před více než třemi lety. Podíl v Praha TV koupila na jaře 2016 od ostravské televize Polar.

Už začátkem listopadu schválila vysílací rada převod podílu dalšího ze spolumajitelů, Československé filmové společnosti. Její 33% podíl získala Pražská televizní společnost, kde figurují zakladatel Parlamentních listů Michal Voráček, jejich další spolumajitel Jan Holoubek a Jakub Svora.

Majitelkou zbývajícího podílu v Praha TV je Pražská mediální společnost, kterou vlastní obchodní ředitelka stanice Klára Potočná.

Před několika dny rovněž obchodní rejstřík zapsal změny v regionální televizi TVS (TV Slovácko). Také z její provozující firmy J.D. Production se Our Media po nedávném souhlasu vysílací rady stáhla a převedla svůj podíl na druhého společníka Jana Dudka. Ten dnes ovládá 76 % firmy. Menšinovou spolumajitelkou je Dana Kosíková.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).