Hlavní navigace

René Zavoral bude generálním ředitelem Českého rozhlasu až do roku 2028

Sdílet

Filip Rožánek 25. 8. 2021
René Zavoral Autor: Karel Choc

Rada Českého rozhlasu potvrdila Reného Zavorala ve funkci generálního ředitele tohoto veřejnoprávního média. Další šestiletý mandát mu začne 21. ledna 2022. Byl jediným uchazečem, který splnil kritéria výběrového řízení. Při středečním veřejném zasedání představil radním svůj projekt na druhé funkční období. V tajném hlasování poté dostal 7 hlasů z 8 možných. Devátý radní Josef Nerušil zasedání rady opustil před začátkem tajné volby, podle svých slov musel pro děti do školky.

„Během mého současného mandátu se podařilo zajistit Českému rozhlasu ekonomickou stabilitu i rekordní postavení na mediálním trhu. Pro naše posluchače jsme zřídili nové stanice a nabídli jim řadu dalších nových služeb i v on-line prostředí. V nadcházejících šesti letech chci pozici Českého rozhlasu jako klíčové národní kulturní instituce ještě více posílit, nadále bude potřeba rozvíjet jeho programovou nabídku i všechny platformy, na kterých nabízí své služby veřejnosti. Stále budu zdůrazňovat roli ČRo jako média veřejné služby, které je každodenním průvodcem svých posluchačů a které jim nabízí pestrost, nezávislý pohled na věc a podporuje je v utváření vlastních názorů,“ uvedl René Zavoral.

René Zavoral pracuje v Českém rozhlase od roku 2001. Výjimkou byla krátká přestávka v letech 2005–2006, kdy odešel do Komerční banky. V rozhlase začínal jako marketingový a PR manažer, poté byl ředitelem marketingu a PR, ředitelem Odboru komunikace a vnějších vztahů, náměstkem generálního ředitele pro strategický rozvoj a nakonec náměstkem generálního ředitele pro program a vysílání. Od 21. ledna 2016 zastává funkci generálního ředitele Českého rozhlasu.

V tiskové zprávě Český rozhlas připomněl, že během Zavoralova prvního funkčního období byl na webu zaveden rozklikávací rozpočet, vznikla funkce rozhlasového ombudsmana a regionální vysílání se rozšířilo o studia v Liberci, Karlových Varech a ve Zlíně. Zřízena byla také speciální digitální stanice Radiožurnál Sport, dále zpravodajský server iRozhlas nebo portál mujRozhlas.cz. Stanice Radiožurnál se v roce 2021 po patnácti letech opět stala nejposlouchanější rozhlasovou stanicí a Český rozhlas získal rekordní podíl na trhu 27,4 procenta. Rozvoje se dočkalo rovněž digitální vysílání DAB+, které pokrývá signálem zhruba 95 procent populace České republiky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.