Hlavní navigace

Rockaway a Lightspeed Ventures Partners investují do poskytovatele algoritmické likvidity pro digitální aktiva Wintermute

20. 1. 2021

Sdílet

Rockaway Blockchain

Rockaway Blockchain Fund spolu s Pantera Capital a Lightspeed Venture Partners investuje 20 milionů dolarů do Wintermute, které se věnuje algoritmickému obchodování s aktivy. K investici se připojily také Sino Global Capital, Kenetic Capital, Hack VC nebo Avon Ventures.

Firma vznikla v roce 2017 a vytvářením efektivních likvidních trhů s transparentními cenami se snaží vybudovat decentralizovaný finanční systém. Wintermute se specializuje na svět digitálních aktiv a blockchainu. Momentálně jde o jednoho z největších poskytovatelů likvidity na hotovostních trzích, a působí na desítkách burz a obchodních platforem s digitálními aktivy.

„Algoritmy, které využíváme pro OTC, jsou totožné jako ty, které používáme pro proprietární obchodování, takže pokud jde o cenu, máme výhodu,“ říká šéf Wintermute Evgeny Gaevoy. Měsíční objem obchodovaných transakcí ke koni loňského roku přesáhl částku 30 miliard dolarů. 

V současné době firma testuje i vlastní RFQ (request for quote) platformu, kterou plánuje spustit ve třetím čtvrtletí. Kromě toho se Wintermute snaží rozšířit svůj záběr i o obchodování s deriváty. 

„Už od začátku jsme zaměření spíš na hotovostní trhy, ale vzhledem k tomu, že vycházíme z tradičního HFT, jako je například Optiver, disponujeme veškerou odbornou znalostí, abychom mohli zajistit likviditu na trzích s deriváty napříč opcemi a perpetuálnímí a klasickými futures kontrakty,“ dodává Gaevoy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).